Umowa podpisana na termomodernizacje dwóch liceów

Miasto przeprowadzi Termomodernizacje IV i V LO
Termomodernizacja IV i V LO

Miasto Lublin podpisało umowę z wykonawcą oraz otrzymało promesę na 8 mln zł na termomodernizację dwóch liceów. Prace zakończą się w połowie 2025 roku, poprawiając wygląd i efektywność energetyczną budynków.

Szczegóły inwestycji

Miasto Lublin otrzymało dofinansowanie na termomodernizację IV LO przy ul. Szkolnej oraz V LO przy ul. Lipowej. Całkowity koszt projektu to niemal 14 milionów złotych.

IV LO Lublin
IV LO W Lublinie, zakwalifikowane do termomodernizacji

Zakres prac

IV LO przy ul. Szkolnej:

  • ocieplenie fundamentów i ścian
  • wymiana instalacji grzewczej
  • remont elewacji z zachowaniem detali historycznych

V LO przy ul. Lipowej:

  • docieplenie elewacji.
  • remont dachu i instalacji centralnego ogrzewania.
  • przebudowa instalacji elektrycznych i remont ogrodzenia.

„To projekt wyczekiwany przez społeczności obu szkół, ale również całe pokolenia absolwentów i przyjaciół tych zasłużonych lubelskich placówek,” mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Termomodernizacja V LO
V LO Lublin. Termomodernizacja

Inwestycję za 13,9 mln zł wykona firma INS-BUD s.c. Dariusz Droździel, Mirosław Szabat. Prace mają zakończyć się do 31 lipca 2025 roku.

Co myślicie o planowanych modernizacjach szkół w Lublinie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.