Umowa na dzierżawę terenu pod budowę Lubelskiej Akademii Futbolu podpisana

Lubelska Akademia Futbolu - wizualizacja
Lubelska Akademia Futbolu przy nowym stadionie żużlowym przy ul. Krochmalnej

Miasto i spółka Lubelska Akademia Futbolu podpisały umowę dzierżawy ponad 11 ha terenu położonego przy ul. Krochmalnej i Przeskok. Przeznaczono go na budowę i prowadzenie nowoczesnego obiektu szkoleniowego.

Lubelska Akademia Futbolu coraz bliżej

Umowa określa miesięczną stawkę czynszu dzierżawnego w wysokości 4,6 tys. zł netto, obowiązującą przez cały 30-letni okres trwania umowy. -Stawka ta mieści się w kwotach sugerowanych w opinii rzeczoznawcy majątkowego i w okresie obowiązywania umowy będzie podlegać aktualizacji, o wskaźnik inflacji – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Kaucję zabezpieczającą wykonanie umowy ustalono w wysokości 20 tys. zł, a wysokość kary umownej w kwocie 500 tys. zł, w przypadku nie zrealizowania pierwszego etapu inwestycji z przyczyn leżących po stronie dzierżawcy.

„Dodatkowym zabezpieczeniem interesów Miasta jest zapis o poddaniu się egzekucji przez dzierżawcę w akcie notarialnym w zakresie wydania nieruchomości, między innymi w przypadku braku realizacji zapisów umowy i braku zapłaty czynszu dzierżawnego” – wyjaśnia Justyna Góźdź.

W umowie jest również zapis o nieodpłatnym przejęciu przez Gminę Lublin nakładów inwestycji, zrealizowanych przez dzierżawcę na przedmiocie umowy, po jej wygaśnięciu. Uprawnienie Miasta Lublin dotyczy także korzystania ze zrealizowanych obiektów na preferencyjnych warunkach poprzez udostępnienie ich młodzieży szkolnej.

Harmonogram budowy Lubelskiej Akademii Futbolu

Harmonogram inwestycji zakłada zakończenie jej pierwszego etapu do końca września br., zaś całkowitą finalizację do 31 października 2022 r. W pierwszej kolejności powstaną 4 boiska piłkarskie wraz z instalacjami drenażu/napowietrzania, nawadniania/zraszania, podgrzewania płyty dwóch boisk oraz między innymi piłkochwyty z fundamentami i ciągi pieszo-jezdne. Na tę część prac, w odpowiedzi na złożony wniosek, spółka uzyskała już pozwolenie na budowę.

Z kolei drugi etap dotyczy budowy pozostałych 3 boisk piłkarskich wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obiektu treningowo-szkoleniowego wraz z halą sportową oraz budynku technicznego i infrastruktury drogowej oraz parkingowej, jak również przestrzeni rekreacyjnej. Realizacja tych komponentów wymaga zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

„Z końcem ubiegłego roku rozpoczęły się uzgodnienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru A – rejon ul. Przeskok, które potrwają do 28 stycznia. Po ich zakończeniu możliwe będzie wyłożenie projektu planu do wglądu publicznego. W harmonogramie posiedzeń Rady Miasta Lublin, wstępnie zaproponowano rozpatrzenie tego tematu w kwietniu” – dodaje Góźdź.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.