Uliczny artysta zatrzymany. 16- letniemu graficiarzowi wandalowi postawiono zarzuty

graficiarz ze świdnika
Akty wandalizmu 16 latka ze Świdnika

Zniszczenia mienia dopuścił się pewien młody mieszkaniec Świdnika. Farbą w sprayu „ozdabiał” elewacje budynków Spółdzielni Mieszkaniowych w Świdniku o raz prywatne budynki.

Piętnaście zarzutów i straty na blisko 27 tys. złotych

Sprawą zajmowała się Komenda Powiatowa Policji w Świdniku. Domorosły wandal — artysta dopuścił się dewastacji mienia na elewacji bloków i posesji prywatnych na łączną kwotę 27 tys. złotych. Policjanci bardzo szybko ustalili jego personalia.

Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Świdnika. Usłyszał łącznie 15 zarzutów czynów karalnych. Nastolatek przyznał się do zarzutów. Teraz materiały w jego sprawie zostaną przekazane do Sądu w Świdniku do wydziału zajmującymi się osobami nieletnimi.

Szanujmy swoją przestrzeń publiczną, a bohomazy to nie sztuka. Jeżeli już ktoś ma potrzebę wyrażenia siebie, na pewno są inne artystyczne sposoby. Zgadzacie się z nami? Dajcie znać, co sądzicie o takiej sztuce ulicznej w komentarzach anonimowo.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Rozszyfruję skróty: PTM – Psychol Tutaj Mazał
    PJW – Psychopata Jakże Walnięty