Dziś ulicami Lublina przejdzie Marsz Równości. Sprawdź, które ulice omijać – objazdy

Marsz Równości w Lublinie | fot. czytelnik Kazimierz

W sobotę 28 września ulicami Lublina przejdą uczestnicy II Marszu Równości. Mieszkańcy muszą liczyć się z występowaniem licznych utrudnień. Sprawdź, które ulice warto omijać w tym czasie.

Mieszkańcy Lublina muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przez kilka godzin utrudnione będzie poruszanie się po ścisłym centrum Lublina. W godzinach 12:00 – 17:00 nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ulic stanowiących trasę przemarszu. Trasą przejścia będą ulice: Al. Racławickie (okolice pl. Teatralnego), ul. Lipowa, ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, Al. Racławickie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia jak również innym osobom, całkowicie wstrzymany zostanie ruch pojazdów, w obrębie ulic znajdujących się na trasie przejścia marszu. Utrudnienia występować mogą również na sąsiednich ulicach. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą lubelscy policjanci. Funkcjonariusze kierować będą mieszkańców na alternatywne trasy” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Centrum miasta, a szczególnie miejsca, gdzie może dojść do spotkania przedstawicieli różnych zgromadzeń – zabezpieczać będą policjanci. Według informacji przekazanych przez Komendę Miejską Policji w Lublinie istnieje wysokie prawdopodobieństwo zakłócenia porządku publicznego, w związku z tym służby porządkowe sugerują, by nie parkować aut na całej trasie przemarszu.

Objazdy komunikacji miejskiej

Kliknij TUTAJ i sprawdź objazdy komunikacji miejskiej w związku z Marszem Równości w Lublinie w dniu 28 września.

Przeczytaj również 👇

Marsz Równości w Lublinie. Zobacz mapę z trasą przemarszu – utrudnienia4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeżeli konstytucja gwarantuje wolnosć zgromadzeń zwyroli należy ją w trybie pilnym zmienić!

  2. Tylko część Lublina jest ciemnogrodem z takimi jak MajorDamage – to jedno, a drugie to to, że organizator marszu ma płacić za wszystkie szkody powstałe na trasie marszu i w czasie marszu – nalezy tylko zgłosić to niezwłocznie.

  3. Na nic protesty jak konstytucja gwarantuje wolność manifestowania swoich poglądów. A tylko dzięki cyrkowi jaki urządzają katotalibowie Lublin jest uważany za ciemnogród.