Ulica Grygowej jest gotowa. I to od blisko dwóch miesięcy, ale nadal czeka na otwarcie

Ulica Grygowej czeka na zezwolenie na użytkowanie | fot. UM Lublin

Kierowcy pytają urzędników co stoi na przeszkodzie, by otworzyć już przebudowaną ul. Grygowej dla ruchu kołowego. Inwestycja została zakończona blisko dwa miesiące temu i dalej czeka na otwarcie.

Tak bardzo potrzebna miastu droga wciąż jest zamknięta i niedostępna dla ruchu samochodowego. – „Jak długo jeszcze mamy czekać na otwarcie przebudowanej ul. Grygowej? Przecież prace zakończyły się w kwietniu, a mamy już czerwiec i ulica nie została jeszcze otwarta” – pytają zdenerwowani kierowcy.

Stary obiekt kolejowy w ciągu ul. Antoniny Grygowej został zastąpiony zupełnie nową drogą o długości 498 metrów. Inwestycja polegała na m.in. budowie: dwóch par, nowych, mniejszych obiektów, nasypów, skrzyżowania z łącznicą ul. Rataja w formie ronda, sieci trakcji trolejbusowej, ciągów pieszych i rowerowych.

Budowa nowych obiektów w ciągu ul. Grygowej trwała 409 dni. Wykorzystano na nie 13 500 metrów sześciennych betonu i 1590 ton stali zbrojeniowej. Inwestycja realizowana była na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Pancerniaków a skrzyżowaniem z ul. Metalurgiczną.

Wykonawcą przebudowy ul. Grygowej jest firma Budimex, której prace kosztowały 70,2 mln zł.

Otwarcie w czerwcu

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w dalszym ciągu nie wydał pozwolenia na użytkowanie ul. Grygowej, choć jej przebudowa już dawno się zakończyła.

W ubiegłym tygodniu wpłynął wniosek o przyjęcie do użytkowania. Wniosek został poddany analizie i zostało wydane postanowienie o uzupełnieniu braków, które następnie przekazaliśmy do urzędu miasta” – wyjaśnia Paweł Kwiecień, radca prawny Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Kiedy braki zostaną uzupełnione? – „Zostaliśmy wezwani do uzupełnienia złożonych dokumentów bądź oryginałów dokumentów, których kopie posiada PINB. Wymóg ten spełnimy w tym tygodniu” – zapewnia Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Wszystko na to wskazuje, że otwarcie ul. Grygowej nastąpi jeszcze w czerwcu. – „Jeśli braki zostaną uzupełnione, to bez zbędnej zwłoki wyznaczymy termin przeprowadzenia kontroli. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, to obiekt zostanie przyjęty do użytkowania” – dodaje Kwiecień.

Sprawdź, jak wygląda przebudowana ul. GrygowejKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Beztroska i ignorancja urzędników aż boli gdy się to czyta. Oni bawią się w ping-ponga papierkami i udowadniają sobie wzajemnie kto jest ważniejszy i mądrzejszy Miasto czy PINB, a podatnicy, za których pieniądze (w dużej mierze) wybudowano tą drogę, od ponad dwóch miesięcy, dzień w dzień stoją w korkach na ul. Grafa. MPK kieruje autobusy objazdami i też ponosi zwiększone koszty paliwa, itd. Pogratulować tylko dobrego samopoczucia. Ta sprawa jest tak bulwersująca, że powinny polecieć czyjeś głowy. A może sprawą powinna się zająć prokuratura – wszak to trwonienie publicznych pieniędzy przez niedouczonych urzędników…