Ułatwienie przejazdu rowerem przez Park Ludowy

Ułatwienie przejazdu rowerem przez Park Ludowy - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Park Ludowy | fot. Dominik Wąsik

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy na wysokości ulicy Muzycznej jest zamknięta dla rowerzystów. Miasto postanowiło w związku z tym zrobić kilka udogodnień dla rowerzystów w Parku Ludowym.

Chodzi o wykonanie prac mających na celu ułatwienie przejazdu rowerem przez Park Ludowy, skracające drogę osobom jadącym z rejon ul. Piłsudskiego/MPWiK w kierunku ul. Krochmalnej i Zalewu Zemborzyckiego.

– Wprawdzie ścieżka rowerowa nad Bystrzycą jest zamknięta w okolicy ulicy Muzycznej, ale zrobiliśmy kilka udogodnień dla rowerzystów w Parku Ludowym. Teraz będzie łatwiej dojechać nad Zalew Zemborzycki

img_9882,klOWfqWibGpC785HlXs

Po konsultacjach ze środowiskiem rowerowym wykonane zostały podjazdy od strony ul. Piłsudskiego i Lubelskiego Lipca 80, które pozwolą na wygodny zjazd i wyjazd rowerem do i z Parku Ludowego i ominięcie rejonu robót związanych z budową mostu na Bystrzycy w ciągu ul. Muzycznej.

Istniejący zjazd na schodach od ul. Piłsudskiego do Parku Ludowego został wyremontowany, a po drugiej stronie powstał zupełnie nowy o szerokości 1 m, dla rowerzystów wyjeżdżających z Parku. W rejonie skrzyżowania ul. Lubelskiego Lipca 80 i ul. Stadionowej z materiału staro użytecznego wykonany został podjazd z Parku do istniejącej drogi rowerowej biegnącej na skarpie.

Nowe połączenie przez Park Ludowy będzie miało długość ok. 860 m, z czego ok. 500 m z nawierzchni asfaltowej iok. 360 m ziemno-trawiastej, wobec ok. 1,3 km dla istniejącego oznakowanego objazdu wzdłuż ul. Lubelskiego Lipca 80 i al. Piłsudskiego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.