Ul. Łęczyńska: Zamiast kładką nad ulicą piesi pójdą pasami przez jezdnie

IMG 20160930 095340 e1475224325400

Piesi będą mogli chodzić między ulicą Łęczyńską a Hutniczą przez jezdnie. Przejście ma być gotowe do końca października.

Mieszkańcy od lat prosili o stworzenie pieszego połączenia osiedli Przyjaźni i Tatary. Dzięki budżetowi obywatelskiemu projekt na przejście łączące Łęczyńską i Hutniczą zostanie zrealizowany.

Nowe przejście dla pieszych powstaje na wiadukcie nad Trasą W-Z, który obecnie służy jedynie samochodom. Przejście zostało wytyczone po stronie, gdzie znajduje się os. Przyjaźni i Tatary. Zostały już wykonane chodniki i sygnalizacja.

– Do wykonania zostało jeszcze podłączenie sygnalizatorów świetlnych i przebrukowanie wysp rozdzielających – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

Obecnie piesi korzystają z kładki nad Al. Tysiąclecia, która jest w złym stanie technicznym. Prawdopodobnie przebudowa zakończy się jeszcze w październiku.

Koszt inwestycji to 490 tys złotych.

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.