Ul. Kalinowszczyzna będzie wyremontowana. Prace rozpoczną się pod koniec roku

IMG 20181012 090726
Remont ul. Kalinowszczyzna | fot. Dominik Wąsik

Pod koniec roku ma rozpocząć się długowyczekiwany przez mieszkańców remont ul. Kalinowszczyzna w Lublinie.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na remont ul. Kalinowszczyzna złożyło konsorpcjum dwóch firm: KPRD Lublin oraz KPRD Lubartów. Przedsiębiorcy swoją ofertę wycenili na kwotę 13,5 mln zł. Przypomnijmy, że ratusz na całe zadanie zarezerwował kwotę 14,7 mln zł. Pozostałe firmy były za drogie.

Zgodnie z projektem przy ul. Kalinowszczyzna powstanie łącznie 82 miejsca parkingowe. Żeby tam się mogło stać projektanci musieli wymusić wycinkę ponad 100 drzew, na co ratusz dał zielone światło. Szerokość jezdni się nie zmieni. Pojawi się za to nowa nawierzchnia chodników oraz nowe latarnie.

Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Będą to prace przygotowawcze, bo prace ziemne zostały zaplanowane po zimie. Wykonawcy mają czas do wakacji 2020 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.