Ukradli 22-latkowi audi pod pretekstem „rozliczenia” rzekomego długu

Sprawcy kradzieży audi należącego do 22-latka z rękach policji | fot. KMP Lublin
Sprawcy kradzieży audi należącego do 22-latka z rękach policji | fot. KMP Lublin

Kryminalni z Lublina zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 24 i 27 lat oraz obywatela Uzbekistanu w wieku 28 lat. Mężczyźni domagając się zwrotu pieniędzy dopuścili się rozboju na 22-latku i ukradli mu samochód.

Zatrzymanie i areszt za wymuszenie rozbójnicze

W ubiegłym tygodniu na policję zgłosiło się dwóch obywateli Ukrainy, którzy oświadczyli, że w wyniku napadu skradziono im samochód osobowy marki Audi. Podczas składania zeznań okazało się, że wszystko zaczęło się od telefonu, jaki otrzymali pokrzywdzeni.

„Zadzwoniła do nich osoba zainteresowana pomocą przy uzyskaniu zezwolenia na pobyt w Polsce. Podczas spotkania, na które umówili się z rozmówcą, wyszło na jaw, że to był tylko pretekst” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

„Sprawcy zwrócili się o zwrot pieniędzy, jakie rzekomo pokrzywdzeni mieli być dłużni obywatelowi Uzbekistanu. Chodziło o kwotę 3 tysięcy złotych, jednak mężczyźni stwierdzili, że dług wzrósł i do oddania będzie 30 tysięcy złotych” – dodaje kom. Gołębiowski.

Z racji tego, że zgłaszający nie dysponowali gotówką, sprawcy przemocą zmusili 22-latka do oddania należącego do niego samochodu marki Audi wraz z dokumentami i odjechali w nieznanym kierunku.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze ustalili, że za zdarzeniem stoi dwóch obywateli Ukrainy w wieku 24 i 27 lat oraz 28-letni obywatel Uzbekistanu.

Mężczyźni od razu zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione audi, które sprawcy ukryli na jednej z posesji pod Lublinem. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju.

„28-latek na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany, natomiast dwaj obywatele Ukrainy zostali oddani pod dozór Policji” – informuje kom. Gołębiowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.