Ukradł tonę węgla wynosząc go w torbie podróżnej

coal 471903 1280

54-letni mieszkaniec gminy Terespol odpowie za kradzież tony węgla. Mężczyzna taką ilość węgla ukradł wynosząc go przez dziesięć dni w podróżnej torbie.

 

W ubiegły piątek policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Małaszewicz codziennie w godzinach 4.00 – 5.00 kradnie węgiel z terenu portu przeładunkowego w miejscowości Małaszewicze.

 

W związku z tym wczesnym rankiem policjanci podjęli obserwację miejsca, z którego 54-latek miał kraść węgiel. Już po kilu minutach ich oczom ukazał się niecodzienny widok. Z pobliskiego lasu wyszedł mężczyzna trzymając w ręce torbę podróżną. Następnie podszedł do składu węgla i napełnił nim torbę, a następnie skierował się w stronę lasu.

 

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy stwierdzili, że w torbie posiada on około 40 kilogramów węgla. 54-latek przyznał, że to jego pierwsza kradzież z tego miejsca.

 

Kryminalnym udało się udowodnić mężczyźnie, że kradł węgiel od 12 stycznia tego roku i w tym czasie ukradł co najmniej tonę tego surowca o łącznej wartości przekraczającej 600 zł. Skradziony węgiel mieszkaniec Małaszewicz sprzedawał przypadkowym osobom.

 

W sobotę mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia którego przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.