Ukradł światłowód warty kilka tysięcy złotych. Część odbiorców straciła dostęp do Internetu

monter światłowodów
Monter światłowodów | fot. Adobe Stock

Przed tygodniem część odbiorców straciła dostęp do Internetu. Powód był dosyć prozaiczny – ktoś po prostu ukradł światłowód. Policjanci namierzyli i zatrzymali złodzieja. Okazał się nim być 30-letni mieszkaniec Lublina.

Ukradł światłowód ze studzienki telekomunikacyjnej

Do zniszczenia infrastruktury telekomunikacyjnej doszło przed tygodniem przy ul. Chemicznej w Lublinie. W wyniku działania sprawcy doszło do zakłócenia działania sieci. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady i od razu przystąpili do poszukiwania sprawcy. Pokrzywdzona firma wyceniła straty na 10 tys. złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni zatrzymali sprawcę w ubiegły piątek. Złodziejem światłowodu okazał się być 30-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej. Zatrzymany przyznał się do winy. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.