Ukradł garnki i patelnie na kwotę ponad 15 tys. złotych. 35-latek za cel obrał sobie sklepy z Lublina

smażenie na patelni
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Przez kilka miesięcy mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego dopuszczał się kradzieży w supermarketach na terenie Lublina. Jego celem były głównie garnki, patelnie i inne przybory kuchenne. Straty oszacowano na kwotę ponad 15 tys. złotych.

Okradał sklepy przez kilka miesięcy

Policjanci z 7. komisariatu ustalili sprawcę kradzieży w sklepach na terenie całego Lublina. Mężczyzna przez kilka miesięcy wykorzystując nieuwagę personelu, wynosił garnki, patelnie oraz inne drobne artykułu gospodarstwa domowego.

Sprawca zawsze działał w ten sam sposób. Kradzieży, dokonywał z zaskoczenia. Łącznie policjanci odnotowali 20 kradzieży asortymentu o wartości ponad 15 tysięcy złotych – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Odpowie za kradzież w warunkach recydywy

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek (28.02). Mężczyzna w trakcie prowadzonych czynności usłyszał szereg zarzutów kradzieży w warunkach recydywy. 35-latek przyznał się do popełnienia przestępstw. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności w celu odzyskania utraconego mienia.

Za kradzież w recydywie grozi do 7,5 roku więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.