Udzielił 90-latkowi pomocy, po czym zaatakował i okradł seniora

policjant, zatrzymany za rozbój mężczyzna
fot. KPP Puławy

37-latek po odprowadzeniu na przystanek MZK potrzebującego pomocy 90-latka dokonał na nim rozboju, szarpiąc go i popychając, by ukraść mu portfel z pieniędzmi, kartą do bankomatu i dokumentami.

Dobry uczynek zakończył rozbojem

W piątek (23 lutego) wieczorem na jednym z osiedli 90-letni mieszkaniec Puław, który na osiedlu robił zakupy spożywcze, poprosił o pomoc stojącego obok sklepu mężczyznę, aby pomógł mu dojść na przystanek MZK. Staruszek mający problemy z poruszaniem się, często prosił ludzi o pomoc i dotychczas się nie zawiódł.

Tym razem również wyglądało na to, że uzyska pomoc. Mężczyźni wspólnie dotarli na przystanek autobusowy, po czym nagle „pomocnik” zażądał od staruszka pieniędzy za podprowadzenie go. Gdy 90-latek oświadczył, że nie ma pieniędzy, został zaatakowany.

Agresor chwycił go za ramiona, odepchnął na ławkę, a następnie napierając na niego swoim ciałem, szarpał go, aby dostać pieniądze. W pewnym momencie wyjął staruszkowi z kieszeni portfel z pieniędzmi, dokumentami, kartą do bankomatu oraz kluczami do mieszkania i uciekł.

Po otrzymaniu zgłoszenia o napaści na staruszka funkcjonariusze natychmiast podjęli działania w tej sprawie. Napastnik niedługo cieszył się wolnością. Został zatrzymany przez policjantów kryminalnych i patrolowców. Trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut rozboju. Dzisiaj decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.