Najnowsze ogłoszenia (spoty)
W piątek o mały włos nie doszło do tragedii. Reakcja przejeżdżającego obok świadka i policyjnych wywiadowców pozwoliła na udaremnienie próby samobójczej.
Lublin. Chciał skoczyć z wiaduktu
Wracamy do sprawy dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w piątek (7 lutego) na wiadukcie przy ul. Grafa, przebiegającym nad al. Tysiąclecia w Lublinie. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie od operatora centrum powiadamiania ratunkowego – na moście znajdował się mężczyzna, który najprawdopodobniej chciał skoczyć. Informację przekazał kierowca przejeżdżający w pobliżu, który zauważył jego niepokojące zachowanie.
Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych wywiadowców. Kiedy dotarli, zobaczyli mężczyznę stojącego na wiadukcie oraz świadka, który próbował odwieść go od desperackiego kroku. Liczyła się każda sekunda – funkcjonariusze błyskawicznie podjęli interwencję. Po chwili 40-latek był już bezpieczny. Policjanci przekazali go ratownikom medycznym, którzy przetransportowali go do szpitala przy ul. Abramowickiej.
O tym informowaliśmy już tu: Mężczyzna chce skoczyć z wiaduktu nad ruchliwą ulicą. Trwa akcja służb ratunkowych, ruch został wstrzymany
Jesteś w kryzysie psychicznym? Daj sobie pomóc
Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię