Zablokowana jest al. Tysiąclecia w rejonie ul. Grafa. Służby ratunkowe prowadzą negocjacje z mężczyzną stojącym za barierkami wiaduktu.
Lublin. Mężczyzna chce skoczyć z wiaduktu nad al. Tysiąclecia
Do zdarzenia doszło w piątek (07.02) około godz. 14:30 na wiadukcie ul. Grafa nad al. Tysiąclecia w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który stoi za barierkami wiaduktu i grozi, że skoczy.
Na miejsce zadysponowano patrole policji, dwa zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego. Ruch pojazdów na al. Tysiąclecia w kierunku Świdnika jest całkowicie wstrzymany.
Obecnie trwają negocjacje i próby skłonienia mężczyzny do zejścia z wiaduktu. Do sprawy jeszcze powrócimy.
// AKTUALIZACJA – 14:50
Jak nam przekazał podkom. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, policyjni wywiadowcy ściągnęli około 40-letniego mężczyznę z wiaduktu, po czym przekazali w ręce ratowników medycznych. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.
W miejscu zdarzenia nie ma już utrudnień w ruchu.
Jesteś w kryzysie psychicznym? Daj sobie pomóc
Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
Dodaj swój komentarz