Tysiące wiernych weźmie udział w Drodze Krzyżowej na Majdanku. Sprawdź, jaka będzie pogoda

Droga Krzyżowa na Majdanku
Droga Krzyżowa na Majdanku | fot. Państwowe Muzeum na Majdanku

O godz. 18:00 na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa. Organizatorzy przewidują, że będzie w niej uczestniczyć tysiące wiernych. Na ten czas prognozowane są opady deszczu, dlatego warto zabrać ze sobą parasol.

Wyjątkowa Droga Krzyżowa na Majdanku

W piątek, 31 marca 2023 r., o godz. 18.00, po raz dwudziesty trzeci na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa. Tegorocznym hasłem są słowa Psalmu „Ja rzekłem: bogami jesteście” (Ps 82). Uczestnicy tradycyjnie przejdą obozowymi drogami. Tradycyjnie przy każdej stacji odczytywane będą fragmenty wspomnień i relacji byłych więźniów obozu.

W tym roku głównym wątkiem będzie zjednoczenie w cierpieniu, które może dotknąć każdego niezależnie od pochodzenia, sytuacji życiowej, czy wieku. Konkretnym wyrazem solidarności z cierpiącymi będzie także prowadzenie rozważań w języku polskim i ukraińskim – czytamy na stronie organizatorów Drogi Krzyżowej na Majdanku.

Nabożeństwo odbywające się w tak tragicznie naznaczonym miejscu stanowi dla wielu uczestników przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Jaka pogoda?

Nie mamy dobrych wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że w czasie kiedy ma odbyć się Droga Krzyżowa, czyli w godz. 18.00-21.00 prognozowane są przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Uczestnikom tego wydarzenia zalecamy zabrać ze sobą parasol lub pelerynę przeciwdeszczową.

Dodatkowe autobusy

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie po zakończonej Drodze Krzyżowej podstawi dodatkowe autobusy w rejonie Państwowego Muzeum na Majdanku. Szczegóły dostępne pod linkiem: Droga Krzyżowa na Majdanku 2023: kiedy i o której godzinie?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.