Twoje dziecko nie chce słyszeć o dentyście? Spróbuj leczenia ozonem!

MATERIAŁ PRASOWY

Ozonowanie, czyli leczenie zębów ozonem, jest skuteczną alternatywą dla standardowego usuwania ubytków za pomocą wiertła. Jest to również metoda całkowicie bezpieczna dla dzieci, a nawet kobiet w ciąży.

Na czym polega leczenie ozonem?

Leczenie zębów ozonem to zabieg trwający zaledwie kilkanaście sekund, który jest całkowicie bezbolesny. Na ząb ze zmianami próchnicowymi zakładana jest specjalna nakładka połączona z urządzeniem wytwarzającym ozon. W kontakcie z tkankami ozon rozpada się i tworzy tlen – zabójcę bakterii powodujących rozwój próchnicy. Po zabiegu stosowane są dodatkowo preparaty remineralizujące. Aplikacja ozonu pozwala zahamować rozwój próchnicy we wczesnej fazie. Ozon poprawia także natlenienie tkanek przyspieszając gojenie ran. Przy niewielkich dawkach jest on zupełnie bezpieczny dla organizmu dziecka, dlatego jest polecany dla najmłodszych, dla których często wizyta u stomatologa to bardzo trudne doświadczenie. Ozonoterapia może być stosowana zarówno w przypadku zębów mlecznych, jak i stałych. W tym drugim przypadku proces próchnicowy może przebiegać niezauważalnie przez wiele lat, dlatego do diagnostyki wykorzystuje się specjalny laser diagnostyczny.

Leczenie ubytków i bólów głowy

Celem współczesnej stomatologii jest nie tylko zapobieganie próchnicy, ale też leczenie powstałych ubytków. Techniki stosowane w nowoczesnych gabinetach dają zachwycające rezultaty oraz gwarantują komfort podczas wszystkich zabiegów. Leczenie ubytków, czyli odtworzenie zęba w naturalny sposób, możliwe jest dzięki zastosowaniu wielowarstwowych technik. Efektem jest wykonanie bardzo estetycznie wyglądających plomb. Proces ten wymaga jednak czasu. Wysiłek jest rekompensowany pięknie wyglądającymi zębami. Pacjenci w gabinetach stomatologicznych mogą również pozbyć się uciążliwych bólów głowy, których częstą przyczyną może być zaburzenie czynności mięśni okolicy żuchwy powstałe na skutek zgrzytania i zaciskania zębów.

Nowoczesne metody stomatologiczne

Współczesna stomatologia oferuje wiele komfortowych metod profilaktyki i leczenia. Stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, endodoncja, wybielanie zębów oraz wspomniane leczenie ozonem to tylko niektóre z usług oferowanych przez gabinet Felkner Estetyczna (felknerestetyczna.pl), mieszczący się w Lublinie przy ul. Filaretów. Powstały one w 2004 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających klientów, którzy poszukiwali najnowocześniejszych, bezbolesnych rozwiązań w leczeniu stomatologicznym. Doświadczeni specjaliści oferują kompleksowe leczenie w komfortowej atmosferze, odpowiedniej dla pacjentów w każdym wieku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.