Trzymilionowy pasażer Lubelskiego Portu Lotniczego i nowe połączenia. Było co świętować

trzymilionowy pasażer portu lotniczego Lublin
Trzy milionowy pasażer lotniska Lublin |fot. Port Lotniczy Lublin

Iście widowiskowo świętowano na lubelskim lotnisku obsłużenie trzy milionowego pasażera. 28 czerwca Port Lotniczy Lublin obsłużył trzy milionowego pasażera. Był nim Michał Olech, który przed g. 10 przyleciał z tureckiej Antalyi na pokładzie samolotu linii lotniczej Enter Air

Port Lotniczy Lublin — początek działalności

Port Lotniczy Lublin pierwszych pasażerów przyjął 17 grudnia 2012 roku. Funkcjonowanie
lotniska zlikwidowało jedną z największych barier komunikacyjnych w regionie lubelskim
i umożliwiło dynamiczny rozwój gospodarczy regionu, a także turystyczny.

Port Lotniczy Lublin to efekt wieloletnich starań, które uwieńczone zostały podpisaniem 21 grudnia 2007 roku promesy zezwolenia na utworzenie cywilnego lotniska w Świdniku przez ówczesnego prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorza Kruszyńskiego. Zrezygnowano tym samym z projektu budowy portu lotniczego w Niedźwiadzie koło Lubartowa.

Rekord za rekordem – liczba pasażerów lubelskiego lotniska stale rośnie

prezenty i upominki dla podróżnych
W oczekiwaniu na trzymilionowego pasażera | Port Lotniczy Lublin

Lotnisko Lublin ubiegły rok zakończyło zrealizowaniem 4.260 operacji lotniczych i obsłużeniem 330.064
pasażerów
. W sierpniu lotnisko obsłużyło historycznie rekordową liczbę pasażerów odprawionych w jednym miesiącu (47.828 osób). Był to najwyższy wynik w dziesięcioletniej historii działalności Portu
Lotniczego Lublin.

W tym roku, do czerwca zostało obsłużonych już 131 915 pasażerów, co jednoznacznie wskazuje, że ruch w Porcie Lotniczym Lublin wraca do poziomów sprzed pandemii. Potwierdzeniem tej sytuacji jest duże zainteresowanie mieszkańców woj. lubelskiego ofertą wakacyjną, w której znalazło się więcej połączeń niż przed rokiem.

Tunezja, Turcja, Grecja, Chorwacja, Włochy – dużo połączeń i elastyczne loty z Lubelskiego Portu Lotniczego Lublin

Tegoroczna oferta z lubelskiego lotniska w Lublinie jest niezwykle atrakcyjna. Wzrosła ilość dostępnych wakacyjnych kierunków do roku poprzedniego. Lotnisko oferuje więcej lotów do już sprawdzonych destynacji. Najpopularniejsze z nich to:

Monastyru w Tunezji – dostępne od czerwca 2023
Grecka wyspa Rodos – dostępne od czerwca 2023
Antalyia w Turcji – dostępne od czerwca 2023
Split w Chorwacji
Burgas w Bułgarii
Bergamo we Włoszech
Gdańsk nad Polskie morze 🙂

Szczegółowe informacje dotyczące oferty połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin
dostępne są na stronie internetowej: http://www.airport.lublin.pl

To kolejny sezon kiedy współpracujemy z lotniskiem w Lublinie i jest to bardzo dobra współpraca. Obserwujemy też wciąż rosnącą potrzebę wylotów z Lublina wśród klientów z Lubelszczyzny, dla których bliskość lokalnego lotniska jest bardzo ważna, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Dlatego jako lider w organizacji wakacji w Turcji zwiększyliśmy ofertę z wylotem z Lublina do Turcji. W tym sezonie, lato 2023, latamy 2 razy w tygodniu, w środy i w soboty. W ten sposób zapewniamy możliwość wakacyjnego wyjazdu większej liczbie turystów, ale również dzięki temu Klienci lecący z lotniska w Lublinie mogą wypoczywać nie tylko standardowe 7 czy 14 dni, ale również 4 czy 11 dni. Taka elastyczność wylotów to również odpowiedź na potrzeby Klientów nastawionych nie tylko na plażowanie, ale i zwiedzanie. Mogą oni skorzystać z 4-dniowych pobytów np. w samym mieście Antalya, gdzie przygotowaliśmy również ofertę hoteli miejskich polecanych dla turystów aktywnych

– mówi Kaan ERGÜN, COO Coral Travel Poland.
port lotniczy lublin przekazanie certyfikatu
Oficjalne przekazanie certyfikatu pasażera | Port Lotniczy Lublin

Powitanie trzy milionowego pasażera

Trzymilionowy pasażer przed g. 10 przyleciał z tureckiej Antalyi na pokładzie samolotu linii lotniczej Enter Air. Na lotnisku wyjątkowego pasażera przywitał prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk, który wręczył specjalnie przygotowaną na tę okazję nagrodę-niespodziankę. Był to certyfikat, lotniskowe gadżety oraz voucher w kwocie 8 tysięcy złotych. Bon jest do wykorzystania, do końca 2024 roku, w lubelskim oddziale biura turystycznego Coral Travel, organizatora wakacyjnych wylotów z lubelskiego lotniska, którego przedstawiciel uczestniczył w uroczystości i wręczeniu nagród.

Jestem bardzo zaskoczony niespodzianką. Wróciliśmy z żoną z wakacji. Korzystam
z lubelskiego lotniska i już wiem, że w przyszłym roku znowu stąd polecimy

– powiedział Pan Michał.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.