Trzymał psy w tragicznych warunkach. Bez schronienia, uwiązane na łańcuchach na polu bez wody

68 172916
Zaniedbane psy przywiązane do bel słomy | fot. KPP Radzyń Podlaski

Policjanci zatrzymali 40-latka, który przetrzymywał swoje psy w szczerym polu, bez schronienia, świeżej wody i uwiązane na łańcuchach przy belach słomy.

W niedzielę radzyńscy policjanci wspólnie z przedstawicielkami stowarzyszenia „Empatyczni” z Radzynia Podlaskiego sprawdzili warunki przetrzymywania psów, które mogą być w nieodpowiednich warunkach bytowych.

W sąsiedztwie jednego z gospodarstw na terenie gminy Wohyń w polu przy belach słomy ujawniono dwa psy uwiązane na łańcuchach, bez obroży. Przy zwierzętach brak było pojemników na karmę, ponadto w ustawionych wiaderkach była zanieczyszczona woda, której zwierzęta nie piły. Zwierzęta nie posiadały schronienia od warunków atmosferycznych.

40-letni właściciel czworonogów obecny był w gospodarstwie. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.