Trzy szyby już wypolerowane, teraz przyszedł czas na wymianę pękniętej. Wiemy, ile będzie to kosztowało

Pęknięta szyba w oknie czasu
Pęknięta szyba w oknie czasu | fot. Dominik Wąsik

Zakończyły się negocjacje między Urzędem Miasta Lublin a firmą, która podejmie się wymiany uszkodzonej szyby w oknie czasu w ciągu deptaka Krakowskiego Przedmieścia.

Wymienią uszkodzoną szybę w oknie czasu

Wracamy do sprawy uszkodzonej szyby w oknie czasu, które jest jedną z atrakcji w ciągu deptaka. Przez przeszkolone okno można oglądać kolejne warstwy nawierzchni układanej przez wieki na Krakowskim Przedmieściu.

W maju miejska spółka MKK na zlecenie urzędy wypolerowała trzy szyby, przez które nie było widać ekspozycji. Koszt czyszczenia szyb wyniósł łącznie 6,5 tys. zł. Po wykonaniu tego zadania zaplanowano wymianę uszkodzonej w grudniu 2022 r. szyby w oknie czasu.

Więcej: Okno, przez które w końcu coś widać. Najpierw wypolerują szyby, potem wymienią tą uszkodzoną

Od maja ratusz prowadził negocjacje z jedną z firm, która zdecydowała się podjąć tego zadania.

„Zadanie obecnie jest w realizacji. Strop szklany konstrukcyjny wraz z montażem wyceniono na ok. 40 tys. zł. Prace powinny zakończyć się do końca sierpnia” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Naprawa uszkodzonego okna zostanie pokryta z ubezpieczenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.