Trwa największy remont ośrodka Słoneczny Wrotków w historii obiektu. Co się zmieni?

IMAG2011
Remont zjeżdżalni na Słonecznym Wrotkowie | fot. Dominik Wąsik

Trwa kompleksowy remont ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Jest to największy remont obiektu od jego otwarcia, które miało miejsce 10 lat temu.

W poprzednim sezonie wykonawcy, który został wyłoniony w przetargu i podpisano z nim umowę, nie udało się wyremontować wszystkich atrakcji Słonecznego Wrotkowa. Wszystkiemu winny był czas, a raczej jego brak, z powodu późnego rozstrzygnięcia przetargu.

Remont zjeżdżalni

Jednym z punktów kompleksowego remontu obiektów na Słonecznym Wrotkowie są zjeżdżalnie wodne (tj. 3-torowa zjeżdżalnia rodzinna, Anakonda i Cebula), które nie były remontowane od otwarcia ośrodka – 10 lat temu. Wykonywane były jedynie doraźne, niezbędne naprawy przed rozpoczęciem każdego sezonu.

„Kompleksowej renowacji wymagają powłoki ślizgów i niecek końcowych zjeżdżalni, czyli basenów, do których wpada się po zjeździe. Niezbędna jest także wymiana wszystkich uszczelnień elementów, usunięcie wszelakich pęknięć, uszczerbień i zarysowań ślizgów, naprawa rur zasilających oraz usunięcie ognisk korozji w konstrukcji stalowej” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, zarządcy ośrodka.

Podgrzewana woda w basenach

Kolejną zmianą są niecki basenowe, które zostały wymienione na nowe. – „Stare foliowe niecki basenowe zostały zastąpione nowymi, ze stali powleczonej tworzywem. Zostały już ustawione, teraz trzeba wykonać wszystkie instalacje” – tłumaczy Miłosz Bednarczyk.

Woda w basenach ma być podgrzewana (w dwóch z nich dzięki systemowi solarnemu), a niecki będzie można przykrywać na czas burzy, dzięki czemu nie będzie już konieczne wyławianie z wody gałęzi oraz liści.

Na terenie Słonecznego Wrotkowa powstał również budynek techniczny, który będzie ważnym elementem wszystkich instalacji wodnych ośrodka. Dodatkowo powstaną nowe nogomyje, a drewniane podesty wokół basenów zostaną odświeżone. Kolejnym elementem wszystkich prac jest również renowacja wodnego placu zabaw.

Nowe atrakcje

„W tym roku czeka nas prawdziwe nowe otwarcie ośrodka Słoneczny Wrotków. Oprócz największej przebudowy w jego historii, uwzględniającej remont kluczowych elementów kompleksu i wymianę niecek basenowych, szykujemy również nowe, dodatkowe atrakcje, o których opowiemy bliżej początku sezonu” – zapowiada Bednarczyk.

Otwarcie ośrodka planowane jest na czerwiec.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Otwarcie sezonu planowane jest na czerwiec” już jest czerwiec. Czy te baseny są już otwarte???