Trudna budowa przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. Droga powstanie na blisko 9 tys. kolumnach

Zagęszczanie gruntu pod budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80
Zagęszczanie gruntu pod budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80 | fot. Miasto Lublin

Trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 w Lublinie. Trasa przebiegać będzie przez podmokły teren. Konieczne jest jego specjalistyczne wzmocnienie.

Wzmacniają podłożę pod nową drogę

Prace przy wzmacnianiu terenu są już prowadzone. Technologia realizacji tych prac jest dobrana do panujących tam warunków gruntowych i polega na wprowadzeniu świdra w ziemię przy jednoczesnym rozpychaniu gruntu na boki i dogęszczaniu podłoża. Po osiągnięciu projektowanej głębokości następuje podciąganie świdra i betonowanie trzonu kolumny. Docelowo w gruncie zostanie umieszczonych blisko 9 tys. kolumn betonowych z głowicą żwirową, z czego wykonano już 30%.

Jednocześnie cały czas trwają prace związane z usuwaniem kolizji z infrastrukturą pod- i nadziemną – obecnie w zakresie branży elektrycznej i sanitarnej. Drogowcy pracują też przy budowie kanalizacji deszczowej na głównym odcinku. Równoległe prace realizuje spółka MPWiK. Z kolei na ulicach bocznych objętych zakresem inwestycji: Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i wewnętrznej Dzierżawnej, trwa rozbiórka starej infrastruktury drogowej.

Zobacz także: Niedawno były zamieszkałe, dziś nie ma po nich śladu. Z budynków został tylko gruz. Niebawem ruszy budowa drogi

Zagęszczanie gruntu pod budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80
Zagęszczanie gruntu pod budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 | fot. Miasto Lublin
Zagęszczanie gruntu pod budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80
Zagęszczanie gruntu pod budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 | fot. Miasto Lublin

Zmiana organizacji ruchu

W związku z realizowaną inwestycją od poniedziałku (16.10) zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na łączniku między budowaną ul. Lubelskiego Lipca ’80 a ul. Krochmalną. Dla jadących od ronda pod estakadą w stronę ul. Krochmalnej wyznaczono jeden kierunek, natomiast dla korzystających z ul. Krochmalnej w stronę ul. Jana Pawła II lub ul. Diamentowej zostanie wprowadzony zakaz skrętu w prawo w łącznik za stacją paliw. Kierowcy będą jechać dalej do łącznicy ulic Diamentowa/Krochmalna. Takie zmiany potrwają do zakończenia inwestycji, czyli lutego 2025 r.

Kilometr drogi za 96 mln zł

W wyniku realizacji inwestycji ul. Lubelskiego Lipca ’80 zostanie przedłużona o około 1,1 km na odcinku od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Drogę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami. Ulica otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne.

Zakres inwestycji obejmuje budowę chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Ponadto wykonawca zbuduje dwie sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowę przejdą również odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i wewnętrznej Dzierżawnej.

Inwestycję o wartości 96 mln zł realizuje spółka Strabag.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.