Trenuj jak żołnierz z 19. Lubelską Brygadą Zmechanizowaną. Ruszyły zapisy na 16-dniowe bezpłatne szkolenie

Trenuj z wojskiem
Trenuj z wojskiem | fot. st. szer. spec. Damian Łubkowski, 19. Lubelska Brygada Zmechanizowana

Na terenie infrastruktury 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej w Lublinie odbędzie się 16-dniowe, szkolenie w ramach ogólnopolskiego projektu „Trenuj jak żołnierz”. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi i wejściem do rezerwy pasywnej. Oto szczegóły.

„Trenuj jak żołnierz” to rozszerzona wersja projektu „Trenuj z wojskiem”. W tej odsłonie każdy ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.

Trenuj jak żołnierz 2023 Lublin. Strzelanie, walka wręcz, musztra

Ta edycja będzie podzielona na 2 etapy – pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią i strzelanie, przetrwanie, walkę wręcz, podstawy musztry, etc.

Pierwszy etap, który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekend majowy: 6-7 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 6-19 sierpnia – mówi ppłk Piotr Szczepaniuk, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie.

Szkolenie będzie prowadzone w oparciu o infrastrukturę 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej w Lublinie.

Trenuj jak żołnierz 2023. Ile można zarobić?

W trakcie trwania szkolenia jednostka wojskowa zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu w drugim etapie szkolenia przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy – informuje ppłk Szczepaniuk.

Wynagrodzenie wynosi 130 zł za każdy dzień szkolenia w drugim etapie. Szkolenie zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

Trenuj jak żołnierz 2023 Lublin. Jak się zapisać na szkolenie?

Głównym sposobem zapisu na szkolenie jest strona internetowa https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl/, na której musimy wybrać miejsce i termin szkolenia (w przypadku Lublina należy wybrać 2023-05-06: 19. Brygada Zmechanizowana) oraz swoje podstawowe dane: imię, nazwisko, wiek, kontakt.

Zapasowym systemem naboru jest zgłoszenie ochotnika przyjmowane przez 19. Lubelską Brygadę Zmechanizowaną lub Wojskowe Centrum Rekrutacji w Lublinie – przekazał ppłk Szczepaniuk.

Telefonicznie lub poprzez email:

Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie w jednostce wojskowej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.