Trasa Zielona w Lublinie. Pojedziemy już jesienią tego roku

trasa zielona
Trasa Zielona w Lublinie, kolejny jej odcinek, będzie gotowy w październiku tego roku. Chodzi o przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80. To fragment od alei Piłsudskiego do odcinka, który powstaje przy nowym stadionie piłkarskim. Zniknie tzw. saksofon u zbiegu ul. Lubelskiego Lipca ’80 i Młyńskiej. Zobacz postęp prac na budowie

Już od jakiegoś czasu trwają prace nad Trasą Zieloną w Lublinie, która rozpoczyna się przy Rondzie Lubelskiego Lipca ’80 i wiedzie w kierunku południowo-zachodnim ulicą Lubelskiego Lipca ’80, do ulicy Młyńskiej. Była budowana od 2001 roku, miała odciążyć ruch tranzytowy drogi wojewódzkiej nr 835 z ulicy 1 Maja.

– Łącznie będzie to ok. pół kilometra drogi. Nowa arteria ma mieć dwie jezdnie, każda z trzema pasami ruchu – poinformował Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Budowa nowego odcinka Trasy Zielonej zlikwiduje tzw. saksofon przy wjeździe z Lubelskiego Lipca ’80 w ul. Młyńską.

TRASA ZIELONA JUŻ JESIENIĄ

IMAG1793W tym momencie trwa montaż belek na obiektach. Jest to etap prac, który poprzedza ułożenie płyty jezdnej. Równolegle trwają prace przy montażu murów oporowych i przebudowie sieci gazowej przy komisariacie.

 

Dodatkowo drogi dla rowerów i chodniki. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa parkingi pod wiaduktem po obu stronach ul. Dworcowej w sumie na 40 aut. Kolejny parking powstanie, jak już wspomniałem, na końcu ul. Młyńskiej, która będzie drogą ślepą. – dodaje Kieliszek.

Wzdłuż nowej trasy powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Ma być też wybudowana trakcja trolejbusowa. – Powstanie tam również wiadukt o długości ok. 60 metrów, przez który Trasa Zielona będzie przebiegała nad ul. Dworcową – dodał Kieliszek.

Wartość całego zadania to 27,7 mln zł. Dofinansowanie ze środków europejskich wynosi 19 mln zł. Inwestycja powinna zostać zakończona w październiku.

IMAG1841

fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.