Tragiczny pożar w escape roomie. Nie żyje pięć nastolatek. „Ogień wychodził poza okna”

escape room koszalin
Pożar w escape roomie w Koszalinie | fot. Polskie Radio Koszalin

Pięć nastolatek zginęło w wyniku pożaru, który wybuchł w jednym z koszalińskich escape roomów. Strażacy w całym kraju przeprowadzają kontrole w podobnych obiektach.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 4 stycznia w jednym z escape roomów zlokalizowanych w Koszalinie. Po godz. 17 w jednym z pokoi wybuchł pożar. Na miejsce przybyła straż pożarna, który przy pomocy specjalistycznego sprzętu dostała się do pokoju, w którym doszło do wybuchu pożaru. W środku znaleźli zwłoki pięciu nastolatek, które w nim się znajdowały.

Do szpitala trafił 25-latek z poparzeniami, który znajdował się w środku płonącego budynku. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności, by ustalić, co było przyczyną zaprószenia ognia i dlaczego przebywające w „escape roomie” osoby nie mogły się z niego wydostać.

„W obiekcie, w którym prowadzono działalność było wiele niedociągnięć. Urządzenia ogrzewcze były zbyt blisko materiałów łatwopalnych” – mówi w rozmowie z Radio Koszalin gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny straży pożarnej.

Kontrole we wszystkich escape roomach w Polsce

Po tragedii w Koszalinie głos zabrał Joachim Brudziński. Szef MSWiA złożył kondolencje rodzinom ofiar i zapowiedział, że polecił Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju.

Minister w kolejnym wpisie dodał, że rodziny ofiar tragedii w Koszalinie mogą liczyć na pełne wsparcie służb podległych MSWiA i administracji państwa.

Escape room to popularna rozrywka. Polega na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia lub pomieszczeń, rozwiązując przy tym zagadki opracowane przez scenarzystów.

Źródło: Polskie Radio Koszalin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.