Tragiczny nocny pożar w Lublinie. Ratownicy odstąpili od czynności ratowniczych z uwagi na rozległe obrażenia

Pożar domu przy ul. Rudnickiej w Lublinie
Pożar domu przy ul. Rudnickiej w Lublinie | fot. KM PSP Lublin

W wyniku pożaru mieszkania nie żyje 61-letni mężczyzna, którego zwłoki ujawniono w jednym z pomieszczeń objętych ogniem. Ratownicy odstąpili od czynności ratowniczych z uwagi na rozległe obrażenia.

Pożar domu przy ul. Rudnickiej

Do pożaru doszło w środę (28.09) około godz. 22.30 w budynku gospodarczym przy ul. Rudnickiej w Lublinie. Z relacji kobiety zamieszkującej ten budynek wynikało, że na chwilę opuściła budynek, a gdy wróciła, w mieszkaniu wybuchł pożar. W środku miał przebywać 61-letni mężczyzna. Pożarem objęte były dwa pomieszczenia oraz dach budynku.

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar oraz jednego prądu w obronie zagrożonego budynku mieszkalnego. Równocześnie rozpoczęto przeszukiwanie pomieszczeń. W jednym z nich natrafiono na ciało mężczyzny. W związku z obrażeniami, jakich doznał 61-latek, ratownicy odstąpili od prowadzenia czynności medycznych. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prowadzenia prac rozbiórkowych zagrażających elementów budynku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była nieostrożność podczas obsługiwania się ogniem. Kobieta twierdziła, że przed opuszczeniem mieszkania korzystali oni z kuchenki gazowej. Dokładne okoliczności pożaru będą wyjaśniać policjanci.

Pożar domu przy ul. Rudnickiej w Lublinie
Pożar domu przy ul. Rudnickiej w Lublinie | fot. KM PSP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.