Tragiczny finał kąpieli w Bystrzycy

DSC03501
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W sobotni wieczór grupa młodych ludzi piła alkohol nad brzegiem Bystrzycy. W pewnym momencie jeden z mężczyzn wszedł do rzeki popływać i zniknął pod wodą.

Do zdarzenia doszło w sobotę nad rzeką Bystrzyca w rejonie ul. Drewnianej w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przebywała tam kilkuosobowa grupa znajomych, którzy spożywali alkohol.

Około godz. 22 jednej z mężczyzn tam przebywający postanowił wskoczyć do rzeki. Przez pewien czas pływał w Bystrzycy, ale później znajomi stracili go z oczu. Zaczęli go szukać i pytać osób przechodzących w pobliżu rzeki oraz wędkarzy czy go nie widzieli. Gdy to nie przyniosło skutku, wezwali pomoc.

Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna i pogotowie. Strażacy z grupy nurkowej sprawdzili brzeg rzeki, a później jej dno. I tak kilka minut po północy strażacy wyłowili ciało młodego mężczyzny z rzeki. Lekarz, którego wezwano na miejsce, stwierdził jego zgon.

Jak się okazało, ofiarą jest 23-letni mieszkaniec gminy Konopnica. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.