Tragedie nad wodą. Dwie osoby utonęły w miniony weekend na Lubelszczyźnie

Tragedie nad wodą. Dwie osoby utonęły w miniony weekend na Lubelszczyźnie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Tragiczny koniec czerwca nad lubelskimi akwenami. Na terenie woj. lubelskiego w weekend utonęło dwóch mężczyzn.

Tragiczny weekend nad wodą

Do pierwszej tragedii doszło w miejscowości Glinny Stok. Policjanci z Parczewa otrzymali w niedzielę zgłoszenie o zaginięciu 66-letniego mężczyzny, który ostatni raz widziany był w sobotę w pobliżu zbiornika wodnego. Na miejsce pojechali policjanci oraz służby ratunkowe. Z akwenu strażacy wydobyli zwłoki poszukiwanego mężczyzny.

Tego samego dnia doszło do drugiej tragedii nad wodą w naszym regionie. Policjanci otrzymali informację o topiącym się mężczyźnie nad zalewem w Majdanie Sopockim. Przybyli na miejsce policjanci zastali ratowników WOPR udzielających pomocy 61-latkowi. Następnie akcję reanimacji przejęła przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia. Niestety, pomimo prowadzonej blisko godzinnej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

„Mężczyzna przebywał nad wodą z dwoma znajomymi. W pewnym momencie 61-latek oznajmił, że idzie popływać. Mężczyzna w krótkim czasie od wejścia do wody, zniknął pod jej taflą. Pomimo tego, że prawie natychmiast został wyciągnięty z zalewu oraz podjętej akcji ratunkowej, nie udało się uratować jego życia. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna miał spożywać wcześniej alkohol” – mówi st. sierż. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Przypomnijmy, że do tragedii na wodzie doszło również przed weekendem (25.06) w miejscowości Borzechów-Kolonia. Płetwonurkowie wyłowili ze zbiornika wodnego na terenie nieczynnej już kopalni piachu ciało 15-latka. O tym przeczytaj więcej tutaj: Wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Ciało 15-latka wyłowili z wody

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bilans to wynik matematyczny, proponuje podzielić liczbę osób wypoczywających przez liczbę utopionych i będzie procent zmarłych …