Trąba powietrzna, grad i silny wiatr. Bez prądu ponad 23 tys. odbiorców z regionu

burza wyładowanie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wilczur / flickr.com

Trwa usuwanie awarii linii energetycznych po dzisiejszej burzy, która przeszła nad regionem. Bez prądu jest ponad 23 tys. odbiorców z powiatów kraśnickiego, puławskiego i opolskiego.

Aktualizacja 25.06.2021, godz. 7:00
► Nadal trwa usuwanie skutków czwartkowej nawałnicy. Bez prądu ok. 7 tys. odbiorców

Brak prądu 24.06.2021

„Bardzo dużo odbiorców w tym momencie jest bez prądu. Najgorzej się w rejonie Puław i Kraśnika” – mówi Marzena Dłużniewska, rzecznik lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja.

W powiecie puławskim bez prądu jest obecnie 8 086 odbiorców ze względu, że przeszła tam trąba powietrzna i grad. Bez prądu są odbiorcy z terenów gmin: Kazimierz Dolny, Końskowola, Wąwolnica, Nałęczów, Kurów, Markuszów, Puławy, Żyrzyn, Baranów i Janowiec.

Najgorsza sytuacja jest w powiecie kraśnickim, gdzie bez prądu jest ponad 14 197 odbiorców. Prądu nie ma w gminach: Szastarka, Zakrzówek, Wilkołaz, Urzędów, Dzierzkowice, Annopol i Gościeradów.

W powiecie opolskim prądu nie ma w gminach: Józefów, Chodel, Karczmiska i Poniatowa. Ponadto w Poniatowej został złamany słup 110 kV na linii wysokiego napięcia.

Burza uszkodziła 267 stacji w powiecie puławskim i 347 stacji w powiecie kraśnickim.

W tym momencie trwa lokalizacja usterek. Awarie mają zostać usunięte w ciągu kilku godzin. W najcięższych przypadkach energia ma być przywrócona dopiero w piątek w godzinach porannych.

Materiał aktualizowany. Ostatnia aktualizacja 20:25

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.