TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend w Lublinie [5-7 stycznia]

Iluminacje świąteczne na deptaku w Lublinie
Iluminacje świąteczne na deptaku w Lublinie | fot. Miasto Lublin

W pierwszy weekend nowego roku warto odwiedzić Jarmark Świąteczny na deptaku. To ostatnia okazja, aby wypić grzańca i poczuć klimat świąt, ponieważ od poniedziałku będzie on już zamknięty. Oprócz tego, w sobotę (6 stycznia) ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli.

Piątek, 5 stycznia

Akademia Pana Kleksa w Kinie Bajka

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

  • 15:00, 18:00

Szczegóły: Repertuar Kina Bajka w Lublinie. Sprawdź, co będzie grane i wygraj bilety na film

Sobota, 6 stycznia

Orszak Trzech Króli

W sobotę, 6 stycznia ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego orszaku będzie „W jasełkach leży!”. Organizatorzy orszaku zapraszają wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w tej gromadzącej rok rocznie tysiące osób, najbardziej kolorowej i radosnej uroczystości w ciągu roku. Zachęcają, aby na orszak przybyć w wykonanych przez siebie strojach i koronach.

  • 10:00

Szczegóły: W sobotę ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli

Chłopi w Kinie Bajka

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

  • 18:00

Szczegóły: Repertuar Kina Bajka w Lublinie. Sprawdź, co będzie grane i wygraj bilety na film

Lumina Park Lublin

Park iluminacji Lumina Park Lublin mieści się w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Oś narracyjna „Historii Światła” prowadzi zwiedzających przez kilkanaście zróżnicowanych krain. Znajdziemy tam strefę ognia, kandelabrów, księżyca, bioluminescencji zwierzęcej czy zorzy polarnej.

Podczas kilometrowego spaceru zgłębimy także ciekawostki na temat Drogi Mlecznej, dowiemy się, w jaki sposób zjawisko pioruna tłumaczyli dawni Słowianie czy Grecy, dlaczego niektóre grzyby i owady świecą, a także co ma wspólnego księżyc z zakochanymi.

  • 16:00-21:00

Szczegóły: Tak wygląda Lumina Park Lublin w Ogrodzie Botanicznym UMCS [CENY BILETÓW, GODZINY OTWARCIA, JAK DOJECHAĆ]

Kolędowanie w szopce

Sobota (6 stycznia) będzie ostatnim dniem kolędowania w szopce bożonarodzeniowej w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia. Dla publiczności wystąpią: soliści i chóry Akademos z Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie pod dyrekcją Elżbiety Niczyporuk oraz wokaliści ze Studio Piosenki Metro Lublin, oraz Art Voice Studio – Anika Chlebik pod kierownictwem Aniki Chlebik.

  • 12:30, 13:30

Szczegóły: Kolędowanie w szopce bożonarodzeniowej w Lublinie

Zobacz także: Trzech Króli 2024. Co jest otwarte 6 stycznia w Lublinie? Sklepy, gastro, baseny, kina, lodowisko

Niedziela, 7 stycznia

Jarmark Świąteczny w Lublinie

Niedziela (7 stycznia) jest ostatnim dniem, w którym można odwiedzić Jarmark Świąteczny na deptaku Krakowskiego Przedmieścia. Jeśli nie byliście, skorzystajcie z okazji.

  • Godzina: 10:00-20:00

Szczegóły: Ceny na Jarmarku Świątecznym 2023 w Lublinie. Pajda ze smalcem za 14 zł, kwaśnica 20 zł, grzane wino 18 zł

Bogdanka LUK Lublin – GKS Katowice

W pierwszym w tym roku meczu siatkarze Bogdanka LUK Lublin podejmą u siebie gości z Katowic. Mecz Bogdanka LUK Lublin vs. GKS Katowice na hali Globus. Bilety dostępne w cenie 42,20 zł normalny i 31,65 zł ulgowy na serwisie eventim.pl.

  • 20:30

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.