W sobotę ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

Orszak Trzech Króli w Lublinie
Orszak Trzech Króli w Lublinie | fot. Miasto Lublin

6 stycznia, w sobotę, ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego orszaku będzie „W jasełkach leży!”. W czasie przejścia barwnego orszaku mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na wybranych ulicach w centrum miasta.

Orszak Trzech Króli w Lublinie

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2024 r. (sobota), pod hasłem „W jasełkach leży”, ulicami ponad 800 miejscowości w Polsce oraz w kilku poza jej granicami przejdzie XIV Orszak Trzech Króli, będący „największymi jasełkami na świecie”. Orszak Trzech Króli po raz kolejny przejdzie także ulicami Lublina.

Tegoroczne świętowanie w Lublinie rozpocznie się o godz. 10:00 mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej, pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Budzika. Po zakończeniu eucharystii Orszak przejdzie na Plac Zamkowy.

Organizatorzy orszaku zapraszają wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w tej gromadzącej rok rocznie tysiące osób, najbardziej kolorowej i radosnej uroczystości w ciągu roku. Zachęcają, aby na orszak przybyć w wykonanych przez siebie strojach i koronach.

Lublin. Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2024 – utrudnienia w ruchu

Uczestnicy orszaku przejdą z pl. Katedralnego ulicami: Królewska – pl. Łokietka – Krakowskie Przedmieście (deptak) – Świętoduska (pod prąd) – Świętoduska (łącznik do ul. Lubartowskiej pod prąd) – Lubartowska – Kowalska – pl. Zamkowy.

„Przejście uczestników orszaku ulicami odbędzie się przy całkowicie wstrzymanym ruchu kołowym. Zamknięcie odcinków ulic oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewni policja” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W związku z planowaną uroczystością, w piątek (5 stycznia) po godz. 20:00 zostanie wygrodzona część pl. Zamkowego od strony schodów, niezbędna do zorganizowania wydarzenia.

Zobacz także: Do której otwarte sklepy w piątek 5 stycznia? Godziny otwarcia sklepów przed świętem Trzech Króli

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.