To powinien wiedzieć każdy uczeń, który chce w przyszłości studiować architekturę

architect 3979490 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Marzysz o zostaniu architektem? Chcesz projektować domy, obiekty użyteczności publicznej lub wieżowce? Czy wiesz, że aby dostać się na architekturę, nie wystarczą tylko dobre wyniki na maturze? Każdy przyszły student architektury musi mieć jedną ważną umiejętność.

Wymogiem na kierunku Architektura jest umiejętność rysowania

Na każdym wydziale architektonicznym w Polsce przyszli studenci przechodzą egzamin wstępny z rysunku. Zaliczenie tego egzaminu jest konieczne do tego, by dostać się na architekturę, ale niestety nie każdy potrafi rysować w taki sposób, by pozytywnie przejść egzamin. Same chęci nie wystarczą – ważne są też realne umiejętności.

Rysować nauczy się każdy. Z rysowaniem jest jak z jazdą na rowerze – trzeba po prostu opanować odpowiednie techniki i już nigdy się tego nie zapomina. Umiejętność rysowania wymagana na studiach architektonicznych nie musi być wcale mistrzowska. Nie chodzi tutaj o talent, tylko o znajomość podstawowych zasad rządzących się rysunkiem odręcznym i zdolność wcielenia ich w życie.

Kurs rysunku odręcznego na Politechnice Lubelskiej

Kurs rysunku odręcznego przygotowujący do egzaminu wstępnego na studia kierunku Architektura jest organizowany przez Fundację Rozwoju Politechniki Lubelskiej.

Na kursie prowadzonym przez kadrę akademicką można zdobyć umiejętności niezbędne do zaliczenia egzaminu wstępnego na wydział architektoniczny lub po prostu nauczyć się rysować w celach hobbystycznych czy na potrzeby dalszej nauki na kierunkach artystycznych – malarstwie, projektowaniu graficznym czy wzornictwie.

kurs rysunku 9
Kurs rysunku odręcznego na Politechnice Lubelskiej | materiały prasowe

Takie przygotowanie pozwoli Ci nie tylko zdobyć miejsce na wydziale, ale też łatwiej poradzić sobie na pierwszych zajęciach technicznych. Kiedy opanujesz podstawy, rysowanie stanie się dla Ciebie prostą czynnością, która zawsze przyniesie oczekiwane rezultaty.

• Cena kursu wynosi 330 zł/mc.

• Przy opłacie za całość kursu z góry obowiązuje rabat w wysokości 10%.

• Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (w piątek lub w sobotę) i trwają 4 godziny.

• Zajęcia odbywają się w doskonale wyposażonej pracowni wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

• Pierwsze zajęcia odbędą się już 6 września 2019 roku, ale do kursu można dołączyć w czasie jego trwania.

Jeśli chcesz się zapisać na kurs, możesz to zrobić na stronie fundacja.pollub.pl. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

kurs rysunku 5
Kurs rysunku odręcznego na Politechnice Lubelskiej | materiały prasowe

Chętnych na studiowanie architektury jest coraz więcej

Planowane prace nad Ustawę o Zawodzie Architekta mają przede wszystkim rozdzielić zawody architekta i inżyniera oraz nadać architektom większe kompetencje. Rosnące zapotrzebowanie na ambitnych architektów doprowadzi już niedługo do powstania wielu nowych miejsc pracy i pojawienia się licznych ofert z bardzo dobrym wynagrodzeniem oraz elastycznymi warunkami zatrudnienia.

Przyszli architekci nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy, a dodatkowo rynek zagwarantuje im świetne dochody i wiele możliwości rozwoju. Zawód architekta to jeden z najlepiej płatnych zawodów i dodatkowo profesja ciesząca się społecznym uznaniem. Prognozy pokazują, że w najbliższych latach architekci nie będą mieli na co narzekać.

Tendencja ta jest widoczna już dzisiaj – na wydziały architektoniczne aplikuje coraz więcej kandydatów, ale żeby dostać się na wymarzoną uczelnię, trzeba zaprezentować odpowiednie umiejętności. Z pewnością łatwiej będą mieli ci uczniowie, którzy znają podstawy rysunku technicznego.

Nie zwlekaj! Zapisz się na kurs rysunku już teraz!

ZAPISUJE SIĘ

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.