To ostatnie chwile na wykonanie jesiennych nasadzeń! Masz już drzewa i krzewy owocowe?

sadzenie drzewek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Październik to bardzo intensywny czas w ogrodach i na działkach. Mimo że lato już dawno za nami, trzeba się przygotować na nowy sezon i zaopatrzyć w sadzonki drzew i krzewów.

Część roślin powinno się sadzić tylko jesienią, więc nie przegap tego terminu. Zobacz, co można teraz sadzić i gdzie tanio kupić sadzonki oraz dowiedz się, dlaczego lepiej nie kupować roślin w marketach.

W październiku można sadzić zarówno owocowe, jak i ozdobne drzewa i krzewy, a ponadto wiele zimujących warzyw. Ten miesiąc jest idealny, by posadzić:

• porzeczkę;
• agrest;
• jabłonie;
• grusze;
• brzozy;
• krzewy iglaste;
• róże;
• rośliny cebulowe (np. tulipany, hiacynty i czosnek);
• maliny i truskawki.

Rośliny posadzone jesienią będą miały więcej czasu, żeby się „zaaklimatyzować” w nowym miejscu i wykształcić większy system korzeniowy, a tym samym rozkwitnąć wiosną w pełnej krasie. Zawsze przed sadzeniem trzeba jednak spulchnić i użyźnić glębę, a niektóre gatunki po wsadzeniu przykryć osłonami, by nie przemarzły.

Targ Pod Zamkiem

Gdzie kupić tanio dobre gatunki roślin?

Wiele osób decyduje się na zakup roślin w supermarketach budowlanych i z wyposażeniem wnętrz, ale to nie zawsze jest dobry pomysł. Część tych roślin była hodowana i transportowana w bardzo złych warunkach.

Nigdy też nie wiemy, czy ta „polska jabłoń” rzeczywiście pochodzi od krajowego plantatora, czy może przyjechała zza granicy, gdzie była hodowana w innych warunkach klimatycznych i teraz będzie miała problem, żeby się „przyjąć”.

sadzenie drzewek w ziemi

Rośliny z marketów są uprawiane masowo – często na nawozach, którym daleko do naturalnych, a to sprawia, że ich pokrój albo owoce nie zawsze spełniają nasze oczekiwania.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup drzew i krzewów od polskich producentów. Od sprzedawców, którzy sami wyhodowali te rośliny na polskiej ziemi i gwarantują, że ich jakość będzie satysfakcjonująca. Takich sprzedawców znajdziesz na Targu pod Zamkiem przy Al. Unii Lubelskiej, gdzie działa giełda owocowo-warzywna.

W każdą sobotę w godzinach od 5.00 do 11.00 można tam kupić sadzonki niemal wszystkich roślin, które sadzi się jesienią. Oferta będzie ważna do pierwszych przymrozków, a te już niedługo, więc jeśli chcesz jeszcze coś posadzić – musisz się pośpieszyć. Targ pod Zamkiem oferuje rośliny z okrytymi korzeniami oraz te w doniczkach – z bardzo rozbudowaną bryłą korzeniową.

Targ pod Zamkiem przy Al. Unii Lubelskiej to największe targowisko w regionie. Obiekt działa przez 7 dni w tygodniu – wszystkie niedziele są tam handlowe, a dodatkowo targ jest dobrze skomunikowany ze wszystkimi częściami miasta. Tuż przy stoiskach znajduje się duży parking dla Klientów, a osoby bez samochodów dotrą tam autobusami – linie 016, 023, 029, 154 i 157.

Więcej informacji na temat targowiska i jego pełnej oferty znajdziesz na stronie Targ pod Zamkiem, gdzie przez cały czas są publikowane wiadomości o nowym asortymencie i ofertach promocyjnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.