To ostatni moment na zakup „taniego” węgla. W Lublinie skorzystał z niego tylko co trzeci uprawniony

Koniec sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach
Koniec sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach | fot. Miasto Lublin

Tylko do najbliższej środy mieszkańcy Lublina będą mogli zgłosić chęć zakupu „taniego” węgla. Po tym terminie zamówienia nie będą już przyjmowane. Na ten moment z takiego zakupu skorzystał tylko co trzeci uprawniony.

Lublin podsumował program sprzedaży węgla mieszkańcom

O dobiegającej końca sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach poinformował Urząd Miasta w Lublinie. Spółka PGE Paliwa, czyli podmiot wprowadzający węgiel do obrotu dla Lublina, przekazał, że odbiór surowca ze składu w Biłgoraju będzie możliwy do 21 kwietnia.

Miasto będzie przyjmowało zamówienia od mieszkańców do najbliższej środy, do godz. 12.00. Dwa kolejne dni będą przeznaczone na realizację procesu zamówienia węgla u podmiotu wprowadzającego i dostarczenie go do Lublina – mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Lublina.

Ponad 800 gospodarstw domowych kupiło 1,3 tys. ton węgla po preferencyjnej cenie

Mieszkańcy Lublina mogą zakupić węgiel w cenie 2 tys. zł za tonę. Do tej pory 808 gospodarstw domowych kupiło około 1,36 tys. ton węgla. Obecnie paliwo można nabyć wyłącznie po wcześniejszym zadeklarowaniu chęci dokonania jego zakupu.

Mieszkańcy zainteresowani nabyciem węgla w preferencyjnej cenie powinni złożyć w wybranym składzie oryginał „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego”.

Zamówienia węgla przyjmowane są do 19 kwietnia do godz. 12.00. O dostarczeniu węgla na dany skład i możliwości sfinalizowania transakcji mieszkańcy zostaną poinformowani telefonicznie.

Okres sprzedaży preferencyjnej węgla mija 30 kwietnia. Po tym terminie dokumenty uprawniające do zakupu surowca utracą ważność.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.