To ostatni moment na zakup „taniego” węgla. W Lublinie skorzystał z niego tylko co trzeci uprawniony

Koniec sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach
Koniec sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach | fot. Miasto Lublin

Tylko do najbliższej środy mieszkańcy Lublina będą mogli zgłosić chęć zakupu „taniego” węgla. Po tym terminie zamówienia nie będą już przyjmowane. Na ten moment z takiego zakupu skorzystał tylko co trzeci uprawniony.

Lublin podsumował program sprzedaży węgla mieszkańcom

O dobiegającej końca sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach poinformował Urząd Miasta w Lublinie. Spółka PGE Paliwa, czyli podmiot wprowadzający węgiel do obrotu dla Lublina, przekazał, że odbiór surowca ze składu w Biłgoraju będzie możliwy do 21 kwietnia.

Miasto będzie przyjmowało zamówienia od mieszkańców do najbliższej środy, do godz. 12.00. Dwa kolejne dni będą przeznaczone na realizację procesu zamówienia węgla u podmiotu wprowadzającego i dostarczenie go do Lublina – mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Lublina.

Ponad 800 gospodarstw domowych kupiło 1,3 tys. ton węgla po preferencyjnej cenie

Mieszkańcy Lublina mogą zakupić węgiel w cenie 2 tys. zł za tonę. Do tej pory 808 gospodarstw domowych kupiło około 1,36 tys. ton węgla. Obecnie paliwo można nabyć wyłącznie po wcześniejszym zadeklarowaniu chęci dokonania jego zakupu.

Mieszkańcy zainteresowani nabyciem węgla w preferencyjnej cenie powinni złożyć w wybranym składzie oryginał „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego”.

Zamówienia węgla przyjmowane są do 19 kwietnia do godz. 12.00. O dostarczeniu węgla na dany skład i możliwości sfinalizowania transakcji mieszkańcy zostaną poinformowani telefonicznie.

Okres sprzedaży preferencyjnej węgla mija 30 kwietnia. Po tym terminie dokumenty uprawniające do zakupu surowca utracą ważność.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.