To oni zakłócili Marsz Równości w Lublinie. Policja analizuje nagrania z kamer

zatrzymani
Wizerunek osób zatrzymanych za zakłócenie Marszu Równości w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policja wykorzystuje nagrania z kamer miejskiego monitoringu celem zatrzymania osób, które złamały prawo podczas Marszu Równości. Do tej pory zatrzymano 21 osób.

Komenda Miejska Policji w Lublinie zamieściła na swojej stronie internetowej zdjęcia osób, które zakłócały pierwszy Marsz Równości w Lublinie. W areszcie pozostaje 16 osób z 21 zatrzymanych.

– Będą odpowiadali za przestępstwa: m.in. czynną napaść, naruszenie nietykalności cielesnej, bójkę, udział w zbiegowisku publicznym i rozbój. Pozostałe osoby odpowiadać będą za wykroczenia – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak zapowiadają policjanci, jest to dopiero początek zatrzymań. – Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą nam do identyfikacji wszystkich tych pozostałych osób, które naruszyły prawo – zapowiadają policjanci.

W trakcie zabezpieczenia przemarszu uczestników Marszu Równości rannych zostało ośmiu policjantów. Siedmiu z nich po badaniach wróciło do domów, jeden pozostał na obserwacji – miał problemy ze słuchem po wybuchu petard.

Przeczytaj także: Marsz Równości w Lublinie przeszedł mimo blokad narodowców [WASZE ZDJĘCIA]

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Osoby, które próbowały zakłócać Marsz Równości w Lublinie, powinny trochę pomyśleć o innych oraz zdobyć się na odrobinę refleksji! Pamiętajcie, że waszym zdaniem my jesteśmy „pedałami”. W takim razie kim wy jesteście ? Darmozjadami, którzy korzystają z pomocy państwa. Żerujecie na bezrobociu, gdy „pedały” pracują na wsze emerytury i płacą podatki. Nie potraficie się z tym pogodzić, że jesteśmy szczęśliwi będąc sobą i nie udając nikogo. Wam to sprawia problem! Moim zdaniem osoby, którym przeszkadzają osoby homoseksualne powinny naprawdę się zastanowić. Może nam nie podoba się, że są ludzie hetero? Nas nikt nie pyta? Nie pytają nas bo nam to nie przeszkadza szanujemy innych ludzi. Wasz brak szacunku ( piszę do homofobów) jest brakiem akceptacji, i brakiem wychowania. Potraficie oskarżać innych i mierzyć ich własną miarą. Nie każdy jest taki sam i ma prawo żyć! Apeluję, pamiętajcie że wasze dzieci mogą też w przyszłości być innej orientacji niż hetero. Co wtedy ?

  2. Nic nie mam do homoseksualistów ale ta impreza była nie potrzebna. Prezydent Żuk miał rację że się na to nie zgodził.