To miejsce na Twoją historię. Czytanie performatywne

Paulina Mazurek w przestrzeni wystawy Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie
Paulina Mazurek w przestrzeni wystawy Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie | Fot. Michał Tokarz

To miejsce na Twoją historię. Taki napis umieszczony był na skrzynce w przestrzeni wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”. Podczas wernisażu mówiliśmy, że najważniejszy jest tu odbiorca, a sama wystawa ma być przestrzenią dialogu i wielogłosu.

Przez cztery miesiące osoby odwiedzające zostawiały w skrzynce anonimowo swoje przemyślenia i wspomnienia dotyczące ich współczesnego i dawnego doświadczenia wiary, katolickiego wychowania, lekcji religii. Dzieliły się odczuciami, jakie budziła w nich wystawa, mówiły o sobie, o Bogu, o ludziach napotkanych podczas edukacji religijnej.

Na zakończenie pozwolimy tym historiom wybrzmieć w galerii, a każda z nich dostanie swój głos i swoją przestrzeń. Każda zostanie wysłuchana.

Czytaj również:

Wydarzenie towarzyszące wystawie Pauliny Mazurek „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”. Wystawa prezentuje osobistą drogę autorki poprzez retrospekcję procesu jej wychowywania w wierze katolickiej.

Jest spojrzeniem dorosłej katoliczki na treści, których uczono ją w dzieciństwie. Punktem wyjścia prezentowanych asamblaży są zeszyty do religii, których fragmenty zostały zestawione z pracami w charakterze podpisów. Osobiste archiwa przeplatają się z dewocjonaliami. Wystawa czynna do 1.10.2023 (wt.–niedz., 12.00–19.00).

Osoby performujące: Paulina Mazurek, Kamila Janik

Paulina Mazurek, ur. w 1995 r. w Lublinie. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Absolwentka fotografii na Uniwersytecie Warszawskim i sztuki współczesnej na UP. Edukatorka w Galerii Labirynt. Fotografka, fotoedytorka, artystka intermedialna, początkująca kuratorka.

Posługuje się szeroko pojętym medium fotografii, wideo, kolażu analogowego, montażu cyfrowego. Działa także w obszarze dokumentu subiektywnego i „nowych nowych mediów”. Porusza kwestie społeczne i relacyjne, interesują ją wątki międzypokoleniowe, socjologia codzienności. Często czerpie z estetyki kiczu.

Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Razem z Michałem Tokarzem tworzy Kolektyw [ZOBACZ JAK].

Sprawdź aktualne konkursy na Spotted Lublin:

Kamila Janik, ur. 1995 r. w Lublinie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (2019). Ukończyła szkołę, grając w dyplomach „prawie my” reż. Marcina Wierzchowskiego oraz „#Gwałt na Lukrecji” reż. Marcina Libera.

Współpracowała z teatrami w Krakowie, w Sosnowcu i w Warszawie, od stycznia 2022 roku jest aktorką Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W trakcie studiów aktorskich studiowała także judaistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, brała udział w licznych czytaniach performatywnych, filmach i serialach.

Kiedy: 1.10.2023 (niedziela), godz. 18.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć nauszniki wyciszające i wózek. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy. Wydarzenie tłumaczone na język ukraiński.
Wstęp: wolny

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.