To będzie mroźna noc. Temperatura przy gruncie spadnie do nawet -8 stopni. Ostrzeżenie IMGW

Mróz na trawie
Mróz na trawie | fot. Adobe Stock

Przed nami kolejna mroźna noc w Polsce. Temperatura przy uwzględnieniu pomiarów również przy gruncie może spaść miejscami we wtorek 4 kwietnia nad ranem lokalnie do -8 st. C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie.

Mroźna noc

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami w całym województwie lubelskim. Lokalnie temperatura przy gruncie może spaść do około -8 st. C. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od północy 4 kwietnia do godz. 9:00 w środę 5 kwietnia.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C. Temperatura minimalna wyniesie od -4°C do -1°C, lokalnie możliwy spadek do -6°C, przy gruncie od -6°C do -2°C, lokalnie około -8°C. Temperatura maksymalna w dzień od 0°C do 4°C – czytamy w alercie IMGW.

W nocy (3/4.04) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu, zwłaszcza na południowym wschodzie regionu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

We wtorek (4.04) w regionie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W nocy (4/5.04) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

W środę (5.04) w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.