Tłusty Czwartek w wersji roślinnej. Gdzie w Lublinie będzie można kupić wegańskie pączki?

pączek pączki tłusty czwartek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tłusty Czwartek już dziś – lubelski oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki przygotował z tej okazji ściągę dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się tym dniem, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia i dla planety. Aktywiści zachęcają do odwiedzenia jednego z miejsc w Lublinie, w których dostępne będą roślinne pączki i przekonania się na własnej skórze, czy różnica w smaku będzie wyczuwalna.

Popularność diety roślinnej stale rośnie – według badania IBRiS z lutego 2018 r. prawie 60% Polaków planuje ograniczyć spożycie mięsa na rzecz produktów i dań roślinnych. Coraz więcej lokali wychodzi amatorom kuchni wegańskiej naprzeciw, wprowadzając do swojej oferty kolejne opcje, które nie zawierają składników odzwierzęcych.

Dieta roślinna cieszy się coraz większym zainteresowaniem z kilku powodów. Jedynym z nich jest aspekt zdrowotny – jak wynika z badań doktora Waltera Willetta, profesora epidemiologii i żywienia na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda, co najmniej 200 tys. ludzi rocznie mogłoby uniknąć przedwczesnej śmierci dzięki wyłączeniu z diety mięsa.

Drugą kwestią jest fakt, że hodowla przemysłowa zwierząt negatywnie wpływa na nasze środowisko – badania przeprowadzone przez naukowców z Oxford University wskazują, że znaczne ograniczenie lub eliminacja produktów odzwierzęcych z diety może zmniejszyć ślad węglowy pojedynczego konsumenta nawet o 73%.

Są różne powody, aby spróbować kuchni roślinnej – niektórzy robią to dla zdrowia, inni ze względu na środowisko, a jeszcze inni z powodów etycznych” – mówi Angelika Trześniewska z lubelskiego oddziału Otwartych Klatek. – „Wszystkich lublinian, którzy nie chcą odmawiać sobie słodkiej przyjemności, gorąco zachęcamy do spróbowania pączków w wersji roślinnej” – dodaje.

Wegańskie pączki w Lublinie – GDZIE KUPIĆ?

• Pomylone Gary (ul. Chopina 33)
• Fresh Kitchen (ul. Chopina 11)
• Zielony Talerzyk (ul. Królewska 3)
• Wegetarianin (ul. Narutowicza 13)
• Umea (ul. Orla 4)
• Ósmesmake (ul. Wyżynna 16)
• Ciacho bez cukru (ul. Kościuszki 3)
• Auchan (al. Witosa 33 i ul. Chodźki 14)

Zobacz także: Tłusty czwartek 2020: Gdzie w Lublinie kupić najlepsze pączki?Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.