Tłusty czwartek 2020: Gdzie w Lublinie kupić najlepsze pączki?

Tłusty czwartek 2020 Lublin zbliża się wielkimi krokami. Tego dnia będziemy objadać się pysznymi pączkami. Gdzie w Lublinie ustawić się w czwartkowej kolejce po pączki?

Tłusty czwartek to jedyny dzień w roku, kiedy puszczają wszelkie hamulce, otwiera się drugi żołądek, a pączki jemy na śniadanie, obiad, kolację i wszelkie przekąski. Tego dnia statystyczny Polak zjada ich dwa i pół.

Z polewą lukrową, cukrem pudrem, czy oblane czekoladą? Różnią się nadzieniem – najwięcej jest tych z powidłami śliwkowymi, ale są i takie z karmelem, ajerkoniakiem, wiśnią czy bitą śmietaną. Koszt jednego to od kilkudziesięciu groszy (najtaniej jest w marketach) do nawet 5 złotych.

Pączek pączkowi nierówny, dlatego pytamy Was: W której cukierni w Lublinie są najsmaczniejsze pączki? Gdzie można kupić najlepsze pączki i faworki? Proponujcie! Dajcie o tym znać poniżej w komentarzu!

Jak głosi tradycja, ktoś kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, nie może liczyć na to, że będzie mu się wiodło – słowem nie ma wyjścia – tego dnia wypada zjeść coś słodkiego! Popularne do dziś jest również staropolskie przysłowie: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Warto wiedzieć, że jeden pączek to nawet 300 kalorii. Aby spalić równowartość kaloryczną jednego pączka trzeba na przykład biec przez pół godziny, pływać kajakiem przez godzinę, albo malować ściany przez 2 godziny.

Źródło: wykop.pl


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie polecam iść do Starej Pączkarni w tłusty czwartek, w tamtym roku stałam w kolejce ponad 2 godziny i pączki nie były tak smaczne jak zwykle, dodatkowo nie było wyboru. W inny dzień jak najbardziej polecam to miejsce, ale nie wtedy.