Tłusty czwartek 2018. Gdzie w Lublinie kupić najlepsze pączki? [INFO]

Pączki z Naszej Pączkarni przy ul. Lubartowskiej 37 | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Tłusty czwartek to dzień, w którym tradycja każe zjeść co najmniej jednego pączka. Gdzie w Lublinie można kupić najlepsze pączki?

Tegoroczny tłusty czwartek wypada 8 lutego i rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się, a tradycyjnymi smakołykami są pączki i faworki. Warto zaznaczyć, że wedle jednego z przesądów, kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu nie będzie się wiodło w dalszym życiu.

Dziś pączki zazwyczaj kupujemy w sklepach spożywczych i cukierniach, zanika bowiem tradycja smażenia ich w domach. Koszt jednego pączka to od kilkudziesięciu groszy (w marketach) do nawet ponad 3 złotych.

Większość polana jest lukrem, ale są i takie posypane cukrem pudrem. Różnią się nadzieniem – najwięcej jest tych z powidłami śliwkowymi, ale są i takie z karmelem, ajerkoniakiem, wiśnią czy różą. Jeden pączek ma około 300 kalorii.

Pytamy Was, w której cukierni w Lublinie i regionie są najsmaczniejsze pączki? A może macie już swoją zaufaną cukiernię lub piekarnię, w której najchętniej zaopatrujecie się w słodkości? Dajcie o tym znać poniżej w komentarzu!

Ps. My w tym roku zdecydowaliśmy się na tradycyjne pączki z Naszej Pączkarni 😉


Jak spalić kalorie z jednego pączka? Tego dowiesz się na kolejnej stronie3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.