Tłok w komunikacji miejskiej w Lublinie. ZTM wprowadza korektę rozkładu jazdy

autobus na przystanku pasażerowie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie reaguje na skargi pasażerów i wprowadza korektę obecnego rozkładu jazdy. Zmiany zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku, 21 marca.

Zmiana rozkładu ZTM Lublin

„Zgodnie z założonym planem, w marcu rozpoczęliśmy elektroniczny pomiar pasażerów prowadzony za pośrednictwem bramek zliczających w pojazdach komunikacji miejskiej. Nasze badania prowadzimy również w formie tradycyjnej. Wszystkie zebrane dane stanowią podstawę do podejmowania decyzji w zakresie zmian w rozkładach” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o skargach pasażerów na zatłoczone autobusy [Pasażerowie skarżą się na tłok w autobusach. ZTM: „Cały czas analizujemy sytuację”]. ZTM reaguje na skargi pasażerów i analizując zebrane dane z pomiarów pasażerów, wprowadza korektę rozkładów jazdy, która zacznie obowiązywać od 21 marca.

Szczegóły dotyczące planowanych zmian w rozkładach:

1) Zwiększenie liczby kursów w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego (6:30-8:30, 14:00-17:00) linii nr 17, 26, 31, 57, 150, 151, 158 (częstotliwość co 15 minut zamiast co 20 minut).

2) Przebudowa rozkładu jazdy i zwiększenie liczby kursów linii nr 16 w dni powszednie

3) Zmiana tras linii nr 5, 35 i 55 w Świdniku poprzez włączenie do obsługi węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym Świdnik Miasto oraz zakończenie objazdu ul. Dworcowej dla linii nr 35:

• linia nr 5: … – Żwirki i Wigury – al. Lotników Polskich – Dworzec Świdnik Miasto – al. Lotników Polskich – Racławicka – …

• linia nr 35: … – Racławicka – Partyzantów – Traugutta – Dworcowa – Struga – Dworzec Świdnik Miasto – al. Lotników Polskich – Niepodległości – …

• linia nr 55: … – Niepodległości – al. Lotników Polskich [- Świdnik stadion] – Dworzec Świdnik Miasto (zmiana przystanku końcowego i początkowego z „Świdnik Helikopter” na „Dworzec Świdnik Miasto”.

4) Nowy rozkład jazdy linii nr 70 zakładający korektę liczby kursów oraz zmianę trasy wybranych kursów w dni powszednie w celu usprawnienia dojazdu do zakładów pracy znajdujących się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej:

• trasa przejazdu kursów z przystanku Felin 02 realizowanych o godzinie 5:29 i 13:30Felin – Doświadczalna – al. Witosa – Grygowej – Plewińskiego – Braci Krausse – Rataja – Brzegowa – Vetterów – Moritza – Krępiecka – al. Witosa – Doświadczalna – Felin

• trasa przejazdu kursów z przystanku Felin 02 realizowanych o godzinie 20:13 i 22:08Felin – Doświadczalna – al. Witosa – Grygowej – Plewińskiego – Braci Krausse – Vetterów – Moritza – Krępiecka – al. Witosa – Doświadczalna – Felin

5) Korekty godzin odjazdu wybranych kursów linii nr 2, 11, 18, 36, 42, 78, 153, 159.

6) Zmiany nazw przystanków w Świdniku:

• z „Lotników Polskich – szpital NŻ” na „Dworzec Świdnik Miasto”

• z „Świdnik Dworzec Wschodni” na „Dworzec Świdnik Wschodni”

7) Elektryfikacja kolejnych linii i kursów:

Linia nr 1 (wszystkie kursy w sobotę), 2 (wybrane kursy i wszystkie w dzień świąteczny), 7 (wszystkie kursy), 13 (wybrane kursy i wszystkie w dzień świąteczny), 18 (wybrane kursy), 29 (wszystkie kursy w dni powszednie), 38 (wszystkie kursu – obsługa trolejbusami) i 40 (wybrane kursy).

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Linia nr 2 tak zapchana po godzinie 14, że nie da sie wsiąść na Kalinie!!!

  2. Linia 34 z Czechowa o każdej porze za dnia przeciążona! Jak można tego nie widzieć?!

  3. Dobrze ze ktoś zauważył co się dzieje w lini numer 4 gdzie zawsze jest pełny autobus oraz jeździ co 40 minut jak nie dłużej