Ten produkt sprzedawano w sklepach IKEA. Wycofano go ze sprzedaży

ikea
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży pieczywa chrupkiego z ziarnami sezamu, który można było kupić w sklepach Ikea w całej Polsce.

IKEA wycofuje ze sprzedaży pieczywo chrupkie

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę IKEA wycofaniu dwóch partii pieczywa chrupkiego ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tego produktu.

„Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone” – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Wycofane produkty z IKEA

Producent: Lantmännen Cerealia Oy, Salmisaarenaukio 1, Helsinki, P.O Box 315, 00181 Helsinki, Finlandia

Dystrybutor: IKEA Reatail Sp. z o.o., Pl. Szwedzki 3, 05-090 Raszyn

Nazwa produktu: MULTIGRAN CRISPBREAD 250g

Numer produktu: 3067203

Data minimalnej trwałości: 13.02.2021 i 30.03.2021

Firma IKEA Retail Sp. z o.o. zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie, a pozostałą część wycofuje od klientów.

KNÄCKEBRÖD FLERKORN Chleb chrupki wieloziarnisty

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.