Ten mężczyzna „dosiadł” pomnik Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Szuka go policja

"Dosiadł" pomnik Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku | fot. KPP Kraśnik

Policjanci z Kraśnika poszukują sprawcy znieważenia pomnika Lecha Kaczyńskiego. Mężczyzna wszedł na pomnik, po czym jego kolega robił mu „pamiątkowe” zdjęcie.

Do zdarzenia doszło w piątek (24 sierpnia) ok. godz. 12.50 w pobliżu skrzyżowania ul. Słowackiego i ul. Balladyny w Kraśniku. W tamtym miejscu znajduje się pomnik Lecha Kaczyńskiego, który został odsłonięty w lipcu.

– Doszło do znieważenia pomnika „Ofiar katastrofy smoleńskiej”. Z zabezpieczonego materiału wideo wynika, że mężczyzna, wszedł na pomnik i usiadł na barkach posągu śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – mówi Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Jak informuje policja, czyn ten jest występkiem chuligańskim ściganym z artykułu 261 KK „Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.”

Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą pomóc w rozpoznaniu wizerunku i ustaleniu sprawcy. Proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kraśniku tel. 818262280 lub najbliższą jednostka policji.

Czytaj także: „Dosiadł” pomnik Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku

„Dosiadł” pomnik Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku | fot. KPP Kraśnik


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chyba ten „byczek” jeszcze nie dorósł. Niestety w dorosłym życiu za ekscesy się słono płaci.

  2. Polecam zająć się gwałtami, kradzieżami, bezdomnością i innymi WAŻNIEJSZYMI sprawami niż ściganie kolesia, który nic nie uszkodził siadając na pieprzony kamień zwany posągiem. Ludzka głupota nie zna granic.

  3. Czy wejście i zrobienie zdjęcia to jest zbezczeszczeniem ? w WToruniu stoi pomnik osła zrobiłem z nim zdjęcie -ciekawe nikt nie nie ścigał.
    emeryt.

  4. Masa ludzi wchodzu na rozne pomniki, czy to z glupoty, czy pod wplywem upojenia, ale nikt ich nie sciga. Dlaczego scigaja tego goscia. To proste, jak za PRLu wladza musi pokazac kto tu rzadzi. To ma byc jasny sygnal, kazdego znajdziemy i kazdego zgnoimy.