„Dosiadł” pomnik Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Szuka go policja

Nieznany sprawca usiadł na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku | fot. Kraśnickie Hity

Policjanci z Kraśnika poszukują mężczyzny, który postanowił sobie usiąść na pomniku Lecha Kaczyńskiego. „To się nazywa znieważenie. Kara się należy jak najbardziej.” – komentuje zachownie jeden z internautów.

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku odbyło się miesiąc temu, a dokładnie 15 lipca. Pomnik został postawiony w pobliżu skrzyżowania ul. Słowackiego i ul. Balladyny w Kraśniku.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska, minister Jacek Sasin (były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) oraz minister Jarosław Stawiarski.

List prezesa Jarosława Kaczyńskiego odczytał szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. „Dzisiejszym odsłonięciem pomnika prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego nie tylko honorujemy go jako człowieka, ale także oddajemy cześć jego ideom i wartościom, zawartym w jego postawie życiowej. W jego odważnej, pełnionej przez całe życie służbie ojczyzny” – napisał Jarosław Kaczyński.

Wczoraj (24 sierpnia) na profilu facebook’owym Kraśnickie Hity opublikowane zostało zdjęcie, na którym widać jak nieznany dotąd mężczyzna usiadł na pomniku Lecha Kaczyńskiego. Sprawą postanowiła się zająć policja.

– Prowadzimy działania operacyjne w tej sprawie. Będziemy ustalali osobę uwiecznioną na zdjęciu – informuje st. asp. Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. W pobliżu znajdują się dwie kamery, ich nagrania też zabezpieczymy.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Kraśnik ma pomnik Lecha Kaczyńskiego.