Tego jeszcze nie było! Powstał specjalny pas dla osób wpatrzonych w telefony

kobieta telefon 2
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Osoby korzystające z telefonów podczas spaceru to żadna nowość. Takie zachowanie bywa jednak niebezpieczne, szczególnie przy ścieżce rowerowej.

Fragment chodnika nie zmienił może radykalnie sposobu poruszania się po mieście, ale zyskał zainteresowanie mediów i samych mieszkańców. Mowa tu o oddolnej inicjatywie mieszkańców ul. Nowowiejskiej w Warszawie.

Postanowili oni wydzielić przerywanymi liniami fragment trasy i stworzyć specjalną ścieżkę dla osób korzystających z telefonów w czasie spaceru. Na tym pasie namalowano sylwetkę przygarbionego człowieka z telefonem w ręku.

Czy takie rozwiązanie sprawdziłoby się w naszym mieście? Jeśli tak to na jakich ulicach przydałby się pas wydzielony dla osób korzystających z telefonów? Czekamy na Wasze komentarze poniżej artykułu!

Czytaj także: Automat wydający gotówkę za plastikowe butelki. Czy takie rozwiązanie pojawi się w Lublinie?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Taka ścieżka powinna powstać na każdej ulicy. Co jakiś czas powinien stać metalowy słupek na przywrócenie realnego kontaktu z rzeczywistością.