Tęcza zagościła na chmurze. „Nigdy nie widziałam czegoś podobnego”

Tęcza zagościła na chmurze. "Nigdy nie widziałam czegoś podobnego"
Tęcza na chmurze w okolicy miejscowości Wysokie | fot. czytelniczka Aneta

Iryzację, która pojawiła się na chmurze nad miejscowością Wysokie, uchwyciła w czwartek czytelniczka Aneta. „Nigdy nie widziałam czegoś podobnego.”

– W okolicach Wysokiego przez jakiś czas widoczna była tęczowa chmura – napisała do naszej redakcji czytelniczka Aneta, przesyłając fotografie uchyconego zjawiska.

Niecodzienne zjawisko uchwycone przez czytelniczkę Anetę to iryzacja, zwana inaczej tęczowaniem i jest zjawiskiem optycznym.

Iryzacja polega na powstawaniu tęczowych barw w wyniku tzw. interferencji światła białego odbitego od przezroczystych lub półprzezroczystych ciał składających się z wielu warstw substancji o różnych własnościach optycznych.

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Tęcza na chmurze w okolicy miejscowości Wysokie | fot. czytelniczka Aneta
Tęcza na chmurze w okolicy miejscowości Wysokie | fot. czytelniczka Aneta

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.