„Teatr w Rozbudowie” – Finał procesu twórczego pracy typu site-specific (wernisaż)

Grafika Teatr w rozbudowie
Fot. Materiał organizatora

Finalizacja procesu twórczego pracy typu Site-Specific autorstwa Roberta Kuśmirowskiego prezentowanej na poziomie +2, będącej częścią wystawy, której tematem jest zawiła historia teatru w budowie – „w stronę spotkania kultur. Od teatru dramatycznego do centrum spotkania kultur” wyeksponowana na poziomie +3.

Robert Kuśmirowski o projekcie „nr 2”

„Co by się stało gdyby do realizacji przystąpiono z projektem przegranym, projektem „nr 2”, z przeprowadzonego konkursu? Jak by przebiegały procedury i losy powstawania innego budynku w tym samym miejscu? Jaką funkcję ostatecznie pełniłby taki budynek i jakie wydarzenia gościłyby w murach, może szybciej oddanego budynku? Te wszystkie pytania są dla mnie wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromną detektywistyczną przygodą, by dotrzeć do wszystkich dokumentów, świadków tamtych wydarzeń i pomysłów zaproponowanych, jednak odrzuconych w trybie postępowania konkursu.” – Robert Kuśmirowski.

Praca powstała w ramach wystawy stałej pt. „W Stronę Spotkania Kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur, Wystawa Poświęcona Historii Budowy” stanowiącej jedno z działań projektu pt. „Norwegia i Polska – Odnajdywanie w Czasie i Przestrzeni.

Interdyscyplinarne Przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (z Partnerami), w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach programu „Kultura” Działanie 2.

Ekspozycja bezpłatna, czynna w godzinach otwarcia instytucji 08:00-21:00 w przestrzeni otwartej

Wernisaż: 20.07.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00, klatka B poziom +2.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.