Taksówka w tym miejscu już się nie zatrzyma. Koniec nielegalnego postoju

IMG 20190215 124145
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na wiosnę przed Bramą Krakowską pojawią się specjalne donice z kwiatami. Miasto skończyć chce w ten sposób z nielegalnym postojem taksówek w tym miejscu.

Chodzi o nielegalne parkowanie taksówkarzy w godzinach wieczornych, kiedy w centrum miasta robi się tłoczno od mieszkańców i turystów. O sprawie pisaliśmy rok temu, kiedy to aktywiści z Pieszego Lublina skierowali do władz miasta zapytanie o ilość miejsc przed Bramą Krakowską.

Miasto postanowiło zabrać głos w tej sprawie. Urzędnicy zapowiedzieli montaż w tym miejscu słupków typu „Lublin”, które uniemożliwiłby by kierowcom oraz taksówkarzom wjazd na plac przed Bramą Krakowską. – „Jest to przestrzeń dedykowana pieszym, mieszkańcom Lublina i turystom a nie samochodom” – mówił Marek Poznański, menadżer Śródmieścia.

Miały być słupki, będą donice z kwiatami

Dziś Rada Dzielnicy Stare Miasto w Lublinie poinformowała na swoim profilu na Facebook’u, że już od połowy maja powrócą na swoje miejsce na pl. Łokietka (teren przed Bramą Krakowską) donice z kwiatami, które mają pełnić dwojaką funkcję.

Poprawiającą estetykę tego miejsca, jak również tworzącą swoistą barierę przed parkowaniem pojazdów nieuprawnionych. Przedmiotowe elementy małej architektury będą stanowić ozdobę miasta przez cały rok. Konstrukcje kwietnikowe będą wypełnione roślinami jednorocznymi od maja do końca października” – czytamy.

W okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym będzie zmieniany ich wystrój dostosowując ich wygląd do panujących warunków pogodowych oraz danego okresu roku.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Później będzie lament że taksówka nie chce/nie może podjechać i trzeba iść hahahaha…