Koniec z nielegalnym postojem taksówkarzy przy Bramie Krakowskiej

IMG 20190215 124145
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Plac przed Bramą Krakowską jest wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem. Aktywiści z Pieszego Lublina poskarżyli się do miasta, a to postanowiło rozwiązać problem.

Chodzi o nielegalne parkowanie taksówkarzy w godzinach wieczornych, kiedy w centrum miasta robi się tłoczno od mieszkańców i turystów. Sprawę postanowili poruszyć i nagłośnić aktywiści z Pieszego Lublina.

„Mam prośbę do władz miasta o określenie ile jest miejsc parkingowych na parkingu Łokietka oraz jakie tam panują zasady. Obecnie samochody nie mają wyznaczonych miejsc, parkują i wyjeżdżają przez przejście dla pieszych, co jest niebezpieczne. Uporządkowanie parkowania na tym parkingu wydaje się ze względów bezpieczeństwa pieszych konieczne” – piszą do władz miasta aktywiści z Pieszego Lublina.

Miasto postanowiło zająć się tematem i ograniczyć nielegalny postój taksówek przed Bramą Krakowską. Już wkrótce w tym miejscu mają pojawić się słupki typu „Lublin”.

„Na Placu Łokietka zostanie zamontowanych kilkanaście słupków typu Lublin, które uniemożliwią nielegalne wjeżdżanie taksówek na plac przed Bramą Krakowską. Jest to przestrzeń dedykowana pieszym, mieszkańcom Lublina i turystom a nie samochodom” – wyjaśnia Marek Poznański, menadżer Śródmieścia.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dedykowana… a gdzie jest napisana ta dedykacja, na kostce? „Najdroższym pieszym – miasto”? A może jest to po prostu miejsce p r z e z n a c z o n e dla pieszych? Czy to juz obciach pisać w ten sposób?

  2. A jak ktoś będzie potrzebować pomocy karetki to ta nie dojedzie bo słupki.
    Brawo Lublin…

  3. słupki, słupki, słupki … na głupotę to nie pomoże, a w przypadku np. pożaru? Albo w trakcie imprez masowych typu Noc Kultury, przecież wtedy to właśnie słupki będą stanowiły niebezpieczeństwo. Nie lepiej wyznaczyć miejsce do postoju taxi, wymalować i oznakować. Za łamanie przepisów mandaty. Wilk syty, owca cała. Mam wrażenie że w tym kraju podchodzi się do wszystkiego od dupy strony …