Tajemnicza instalacja na Placu Litewskim. Dzięki niej przeniesiemy się do Wilna

Betonowa instalacja portalu na Placu Litewskim
Betonowa instalacja portalu na Placu Litewskim | fot. czytelnik Rafał

We wtorek na Placu Litewskim pojawiła się tajemnicza, betonowa instalacja w kształcie koła. Mieszkańcy zastanawiają się co to jest i czemu to ma służyć? Dzięki niej przeniesiemy się do Wilna.

Portal Wilno-Lublin na Placu Litewskim

„Instalacja, jaka jest montowana na Placu Litewskim, to element międzynarodowego projektu pod nazwą Portal Wilno-Lublin. Projekt ma na celu promocję obydwu zaprzyjaźnionych miast z wykorzystaniem nowoczesnej technologii” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Ta instalacja to portal, przez który będziemy mogli widzieć co dzieje się w Wilnie w czasie rzeczywistym. Po drugiej stronie, czyli właśnie w Wilnie powstaje to samo” – wyjaśnia czytelniczka Karolina.

„Będzie można podejrzeć co się dzieje w Wilnie i pomachać ludziom z Wilna” – wyjaśnia czytelnik Tomek.

Szczegóły projektu mamy poznać w najbliższych dniach. Projekt ze strony Lublina koordynuje Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.